2011 Balandžio 27

Užsienio kalba

Kiek lietuvių skaito užsienio kalba

veidas.lt

Kiek lietuvių skaito užsienio autorių knygas ar spaudą originalo kalba, kiek jų žiūri užsienio TV kanalų laidas ar filmus? Tai paaiškėjo paskelbus naujus Eurobarometro apklausos rezultatus, kuriuos išplatino “Eurostat”.

Apklausos duomenimis, pagal šiuos rodiklius Lietuva šiek tiek lenkia ES vidurkį, bet atsilieka nuo kaimynių Latvijos bei Estijos. Pavyzdžiui, kartais skaitantys laikraščius užsienio kalba pasisakė 13 proc. 15 metų ir vyresnių gyventojų. ES vidurkis siekia 9 proc. Mažiausiai užsienio spaudos skaitytojų Bulgarijoje – vos 1 proc., daugiausiai Liuksemburge (71 proc.), o Latvijoje ir Estijoje atitinkamai po 16 ir 20 proc. Skaitančiųjų užsienio autorių knygas originalo kalba mūsų šalyje šiek tiek mažiau – apie 11 proc. gyventojų (ES – 7 proc.), o dažnai žiūrintys TV laidas ar filmus užsienio kalbomis pasisakė 28 proc. lietuvių, beje, gerokai daugiau nei vidutiniškai ES (19 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...