2011 Balandžio 12

Sprogimas Minske

KGB pateikė tris teroro akto Minske versijas

veidas.lt

Baltarusijos KGB vadovas Vadimas Zaicevas pateikė tris teroro akto Minsko metropolitene versijas, viena jų netiesiogiai susijusi su rinkimais.

“Šiandien turime tris versijas. Pirmoji – siekis destabilizuoti padėtį Baltarusijoje”, – antradienį žurnalistams sakė V.Zaicevas.

Jis paaiškino: “Nenoriu akcentuoti, kas galėtų mėginti destabilizuoti padėtį, tačiau faktas, kad kažkam nepatinka ta tvarka, pagal kurią gyvena Baltarusijos visuomenė. Tai bandymas pasėti baimę, paniką ir nepasitenkinimą teisėtvarka, vadinasi, ir valdžia”.

Antroji versija – su sprogdinimu gali būti susiję jaunieji ekstremistai. “Esama radikalių ekstremistinių jaunimo organizacijų. Dabar baigiama anarchistų baudžiamoji byla. Neatmetame, kad keršydami, pirmiausia KGB, galėjo tai padaryti”, – sakė V.Zaicevas.

Ši versija netiesiogiai susijusi su praėjusiais prezidento rinkimais, nes kai kurie jaunimo organizacijų atstovai ketino dalyvauti praėjusių metų gruodžio įvykiuose, kai teisėsaugos organai jėga išvaikė masinį opozicijos mitingą.

Trečioji versija, pareiškė V.Zaicevas, – tai nesveiko žmogaus poelgis, “ne vien psichiškai, net ir asmeninių ambicijų požiūriu”.

Balandžio 11 dienos vakarą Minsko metropoliteno stotyje “Oktiabrskaja” įvyko sprogimas. Naujausiais duomenimis, 12 žmonių žuvo (9 atpažinti), daugiau kaip 150 buvo sužeisti, tarp jų yra trys Rusijos piliečiai.

Dėl šio teroro akto pradėta baudžiamoji byla.

Tyrimo grupės vadovu paskirtas generalinio prokuroro pavaduotojas Andrejus Švedas. Jis antradienį žurnalistams pranešė, kad Baltarusijoje suimti keli asmenys, siejami su pirmadienio vakarą įvykdytu sprogdinimu Minsko metropoliteno stotyje. Jis patikslino, kad teroro aktą įvykdė ne mirtininkai.

Pirminiais duomenimis, sprogimo galingumas prilygo ne mažiau kaip 3 kg trotilo, sakė generalinio prokuroro pavaduotojas. “Labai didelė radijo bangomis valdomo įtaiso tikimybė. Į šį sprogdinimo įtaisą buvo pridėta įvairių žalojančių dalių – rutuliukų, strypelių, vinių”, – sakė A.Švedas.

Taip pat tiriamos įvairios įvykio versijos. Anksčiau Baltarusijos VRM pranešė, kad viena iš versijų siejama su 2008 metų liepos 4 -osios naktį įvykdytu sprogdinimu Minske. Tada per Nepriklausomybės dienos minėjimą suveikė sprogstamasis įtaisas, aukų pavyko išvengti, tačiau nusikaltimas atskleistas nebuvo.

Tačiau A.Švedas nenorėjo lyginti sprogimo metropolitene su išpuoliu per 2008 metų Nepriklausomybės dienos minėjimą. “Ir tada, ir dabar – tai terorizmo apraiškos. Štai ir visas palyginimas”, – sakė generalinio prokuroro pavaduotojas.

Balandžio 13 dieną Minske paskelbtas gedulas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Atsižvelgus į pirmų dviejų versijų absurdiškumą,greičiausiai teisinga yra trečioji versija,o įtariamasis-Lukašenka.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...