2010 Rugpjūčio 10

Asvejos poilsiavietė:

Planuojama įrengti specialią slėptuvę

veidas.lt

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) siūlo įrengti specialią slėptuvę bendrovei “Lietuvos energija” priklausančioje poilsiavietėje “Dubingiai”, įsikūrusioje Giraičių kaime, Molėtų rajone, ant Asvejos ežero kranto, rašo “Kauno diena”.

Iš viso Vyriausybei siūloma įrengti dvi pagrindines specialias slėptuves, kuriose karo ar kitos nelaimės atveju veiktų valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras. Pirmoji būtų Vilniuje, PAGD patalpose. Antroji, kaip minėta, atsarginė veiktų poilsio namuose “Dubingiai”.

Šį klausimą Vyriausybėje ketinama aptarti trečiadienį. Vyriausybei teikiamame nutarimo projekte, pasak dienraščio, nenurodomos jokios priežastys, dėl kurių ekstremaliųjų situacijų operacijų centras nelaimės atveju turėtų įsikurti būtent ten.

Dokumente teigiama, kad iš viso slėptuvėms įrengti gali prireikti iki 8 mln. litų iš valstybės biudžeto. Kiek kainuotų “Dubingius” pritaikyti karo ir kitų nelaimių audroms – nenurodoma.

“Dubingiuose” prieš daugelį metų įrengta slėptuvė, kurioje svarbūs pareigūnai būtų glaudęsi nelaimės Ignalinos atominėje elektrinėje atveju. Kaip ir visi kiti tokio tipo objektai, “Dubingių” slėptuvė buvo menkai naudojama.

Dienraščio teigimu, “Dubingiai” – tai didžiulis kompleksas, kuriame yra keturi gyvenamieji korpusai, juose – 151 kambarys (19 kambarių – liukso numeriai).

Tokie užmojai nustebino kitų ministerijų specialistus. Štai Teisingumo ministerija nutarimo projektui pateikė aibę pastabų, be kita ko, paklausė, kodėl slėptuvei karo atveju būtų naudojama prabangi poilsiavietė.

Teisingumo ministerija pabrėžia, kad VRM ir PAGD visiškai nepagrindę tokio pasirinkimo ir nenurodė jokių motyvų, kodėl valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras turėtų įsikurti būtent ant Asvejos kranto.

Finansų ministerija taip pat pažėrė priekaištų. Ministerijos kancleriui Giedriui Rimšai ypač nepatiko dokumento punktas, kuriame nurodoma, kad slėptuvėms įrengti prireiks maždaug 8 mln. litų. Kanclerio manymu, tokioms išlaidoms papildomi valstybės pinigai neturi būti skiriami.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis siūlymą valstybę nuo negandų ginti poilsiavietėje laiko savaime suprantamu.

“Ten yra ta slėptuvė. Ji visiškai įrengta. Tai yra valdymo punktas, kartu slėptuvė pritaikyta, jeigu Ignalinoje kas nors atsitiktų, labai natūralu, kad ten ir būtų rezervinis punktas”, – dienraščiui sake R Palaitis.

Jis taip pat teigė nežinantis, kokia dalis iš numatomų skirti 8 mln.litų tektų jai atnaujinti Tačiau politikas įsitikinęs, kad išleidusi 8 mln. litų slėptuvėms įrengti, valstybė ne išlaidaus, o taupys.

PAGD palaiko R.Palaido poziciją. Ugniagesių manymu, valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro įkurdinimas nekliudytų “Dubingiuose” poilsiaujantiems žmonėms

“Ši vieta pasirinkta būtent todėl, kad joje yra visiškai įrengta, visus keliamus saugumo ir paskirties reikalavimus atitinkanti, veikianti slėptuve, – dienraščiui teigė PAGD atstovas Donatas Gurevičius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...