2011 Vasario 21

Jūra

Keltas bus supjaustytas

veidas.lt

Bendrovė “DFDS Lisco” sudegusį keltą “Lisco Gloria” kaip metalo laužą pardavė Estijos koncerno “BLRT Grupp” valdomos Vakarų laivų gamyklos Klaipėdoje antrinei įmonei “Vakarų Refonda”.

Ekspertams nustačius, kad sudegusio kelto remontas siektų 60 mln. eurų, nuspręsta, kad jo remontuoti neapsimoka – nutarta jį pjaustyti į metalo laužą, rašo “Lietuvos žinios”.

Skandinavijos informacijos agentūra “Shipgaz” teigia, kad vasario 16 dieną “Lisco Gloria” buvo išplukdyta iš Odensės uosto, o Vakarų laivų gamyklos atstovai sakė komentuosią tik tada, kai sudegęs laivas bus atitemptas į Klaipėdą. Numatyta, kad pjaustymo procesas truks 5 mėnesius,

Pagal Klaipėdos uosto priežiūros tarnybai pateiktą išankstinę informaciją, atplaukti į Klaipėdą “Lisco Gloria” turėtų vasario 22 dieną 12 valandą.

Tuo tarpu vietoj sudegusio kelto “Lisco Goria” įsigytas ro-pax laivas “Liverpool Seaways”, planuota, jau nuo vasario 21 dienos plaukios iš Klaipėdos į Švedijos Karlshamno uostą. Tačiau dėl užsitęsusio techninio parengimo reisui keltas, pasak “DFDS Lisco” atstovo Vaido Klumbio, dar kurį laiką, maždaug iki kovo pradžios, stovės prie krantinės jūrų perkėloje.

Pasak V.Klumbio, tikimasi, kad pinigai už sudegusį keltą draudimo bendrovę pasieks kovo mėnesį. Draudimo bendrovė išmokės įmonei 195 mln. litų ir dar apie 49 mln. litų – už apdraustus ekonominius interesus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...