2011 Sausio 22

Kainos

Kelionės miestų autobusais nepigs

veidas.lt

Vyriausybės siūlymu nuo metų pradžios akcizai nebus taikomi gamtinėms dujoms, kurias kaip variklių degalus naudoja vietos – miesto ir priemiestinio – reguliaraus susisiekimo autobusai. Dėl šios lengvatos kubinis metras gamtinių dujų atpigo iki beveik lito, o gamtinių dujų sąnaudos vienam nuvažiuotam kilometrui sumažėjo apie 70 centų. Tačiau bilietai keleiviams dėl to nepigs.

Priešingai, jei toliau brangs didžiosios dalies autobusų pagrindiniai degalai dyzelinas, pavasarį naujoji savivaldybių valdžia gali pateikti porinkiminę staigmeną ir kainas padidinti.

Bendrovės “Vilniaus autobusai” eismo direktorius Rimantas Markauskas teigia, kad visi ekonominiai skaičiavimai rodo, jog akcizo gamtinėms dujoms panaikinimas per metus leistų sutaupyti apie 1,5 mln. Lt. “Tačiau įvertinus, kad Vilniuje gamtinėmis dujomis varoma tik 20 proc. autobusų, tai, ką pavyks sutaupyti, “suvalgys” dyzelino pabrangimas”, – aiškina R.Markauskas.

Kol kas galimybė Lietuvoje įsipilti gamtinių dujų yra tik Vilniuje ir Klaipėdoje. UAB “Vilniaus autobusai” eksploatuoja 100 gamtinėmis dujomis varomų autobusų, Klaipėdos autobusų parkas – 5.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...