2010 Gruodžio 07

Transportas

Negavę premijų sostinės autobusų vairuotojai streikuos

veidas.lt

Dalis Vilniaus valdininkų ir savivaldybės įmonių darbuotojų linkę susitaikyti, kad metų pabaigoje gali negauti premijų, bet bendrovės “Vilniaus autobusai” darbuotojai grasina streiku, rašo “Vilniaus diena”.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas garantavo, kad lėšų papildomoms išmokoms miesto tarnautojams nenumatyta.”Nemokėjome pernai, nemokėsime ir šiemet”, – griežtai pareiškė V.Milėnas. Tai patvirtino ir savivaldybės Personalo skyriaus vedėjas Antanas Gadeckis: “Tokio dalyko nebus”.

Nors sprendimai jau priimti, savivaldybės darbuotojų profesinei sąjungai apie juos pranešta nebuvo. “Labai gaila, kad administracijos direktorius nepasivargino mūsų informuoti. Šios valdžios braižas eiti ne su žmonėmis, bet ieškoti, švelniai tariant, kaip jiems pakenkti”, – atsiduso profesinės sąjungos pirmininkas Darius Šaluga.

Pasipiktinimo dėl nurėžtų premijų profesinė sąjunga reikšti nežada. “Ekonominė situacija nėra paprasta, todėl nebūtų logiška demonstruoti nepasitenkinimą dėl trylikto atlyginimo. Iš esmės mes norime ne jo. Siekiame, kad žmonės visada būtų vertinami pagal atliktus darbus, kad jų algos būtų adekvačios krūviams “, – aiškino D.Šaluga.

Tryliktojo atlyginimo greičiausiai negaus ir bendrovės “Vilniaus troleibusai” darbuotojai.

“Galvoju nemokėti, nebent profsąjunga užginčys. Negaliu vienašališkai priimti sprendimų – yra kolektyvinė sutartis, kurioje apie tryliktąjį atlyginimą kalbama. Tačiau esu pareiškęs, kad nenoriu jo mokėti. Tai – sovietinė atgyvena. Darbuotojai turi aiškiai žinoti, kiek ir už kokį darbą jiems mokami pinigai”, – kalbėjo įmonės “Vilniaus troleibusai” direktorius Vidmantas Striška.

Profesinei sąjungai jis siūlo verčiau siekti, kad būtų padidintas darbo užmokestis, o ne dangstytis sovietinėmis tradicijomis. “Aš labai prieš. Deramės su profsąjunga. Manau, pavyks susikalbėti”, – viltimis dalijosi V.Striška. Jis atkreipė dėmesį, kad šiuo metu jo vadovaujamą bendrovę slegia bent 22 mln. litų skolos, todėl reikalauti papildomų išmokų neadekvatu.

Dėl komplikuotos įmonės ekonominės būklės “Vilniaus troleibusų” darbuotojai tryliktojo atlyginimo nesulaukė ir praėjusiais metais. “Anksčiau būdavo kitaip: griežčiau pasisakai, organizuoji piketą ar streiką – iškart matydavosi teigiami poslinkiai. Dabar visiems vienodai. Lietuvoje nematau šviesos tunelio gale”, – apmaudą liejo “Vilniaus troleibusų” darbuotojų profesinės sąjungos atstovė Danuta Iljina.

Kalbų, kad tryliktasis atlyginimas nueis šuniui ant uodegos, bendrovės “Vilniaus autobusai” darbuotojai net nenori girdėti. “Šitaip tyčiotis iš žmonių negalima. Eisim iki streikų”, – tik tokią išeitį mato “Vilniaus autobusų” darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius.

Jis atkreipė dėmesį, kad premija, išmokama metų gale, yra ne tryliktasis atlyginimas už nieką, bet padėka už kultūringą keleivių vežiojimą.

“Kolektyvinėje sutartyje esame numatę, kad už gerą aptarnavimą vairuotojams priklauso 7 proc. algos dydžio priedas. Tokia skatinimo sistema. Metų gale viskas susumuojama ir, jei nėra pažeidimų, skundų, darbuotojui išmokama premija. Šiuo atveju esame ją užsitarnavę, nes darbo krūvis, įvedus keleivių įlipimo pro priekines duris tvarką, didžiulis, atsakomybė milžiniška. Ką, mes robotai? Papildomas darbas turi būti apmokėtas”, – į kompromisus leistis neketino J.Dekaminavičius.

Jis įspėjo, kad, jei pinigų nebus, po Naujųjų metų autobusų vairuotojai skelbs streiką. Prie jo kviečiami prisijungti ir “Vilniaus troleibusų” darbuotojai.

Įmonės “Vilniaus autobusai” direktorius Gintaras Nakutis priminė, kad bendrovę slegia 100 mln. litų skola. Tiek įmonei skolinga miesto savivaldybė. “Derybos su profsąjunga sunkios. Nežinau, kuo jos baigsis. Darbuotojai, vadovaudamiesi kolektyvine sutartimi, žinoma, norėtų, kad pinigai būtų išmokėti, tačiau įmonės finansinės galimybės sako ką kita”, – atkreipė dėmesį G.Nakutis.

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad biudžetinės institucijos nemokėtų piniginių priedų iš šiais metais sutaupytų darbo užmokesčio lėšų. Taip pat elgtis rekomenduojama ir valstybės ar savivaldybių įmonėms ar jų kontroliuojamoms akcinėms bendrovėms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...