2010 Gruodžio 03

Vilnius

Transportininkai bandys parduoti skolas

veidas.lt

Nepriteklių prispaustos Vilniaus miesto savivaldybės įmonės viena po kitos rengia aukcionus, kuriuose siūlo pirkti milijonines savivaldybės skolas joms.

Kiek įmonės ir mokesčių mokėtojai dėl to patiria nuostolių – komercinė paslaptis, penktadienį tvirtina dienraštis “Vilniaus diena”.

“Vilniaus autobusai” kitą savaitę bandys parduoti 55,3 mln. litų Vilniaus savivaldybės skolą, o apie 56 mln. litų – “Vilniaus troleibusai”.

Sostinės vicemeras Romas Adomavičius įsitikinęs, kad būtų labai gerai, jei savivaldybė galėtų pasiskolinti pati, tačiau neturi galimybių – yra nustatytas skolinimosi limitas, kuris jau išnaudotas, todėl įmonėms tenka suktis pačioms.

Spalį apie 3,5 mln. litų siekiančias skolas varžytinėse sėkmingai pardavė bendrovė Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai. Savivaldybės skolą šiai įmonei nupirko bankas “Snoras”.

Už kiek ši skola buvo nupirkta ir kokiomis sąlygomis, neskelbiama – tai esą konfidenciali informacija, žinoma tik tiek, kad pirkėjai moka mažiau nei savivaldybė yra skolinga savo įmonėms, o kainų skirtumas turės būti apmokamas iš miesto biudžeto, t. y. iš mokėsčių mokėtojų pinigų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...