2012 Liepos 27

Keliaujam į artimiausius mokslo muziejus!

veidas.lt


Vasara – atostogų ir kelionių metas. O jei poilsį dar galima suderinti su pažinimo džiaugsmu, argi tai ne idealus derinys? Ypač tokios vietos, kur būtų įdomu visai šeimai – ir tėvams, ir vaikams.

Tokios vietos yra mokslo muziejai – interaktyvios parodos, kuriose eksponatus galima liesti, su jais žaisti, juos tirti. Kasdieną ten vyksta užsiėmimai ar šou, kuriuos veda savo darbą mėgstantys žmonės, norintys pasidalinti pasaulio pažinimo aistra. Visa tai sveika pamatyti ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. Net neįsivaizdavot, koks smagus gali būti mokslas!

Pristatysime artimiausius mokslo muziejus, kuriuos galima pasiekti autobusu ar automobiliu greičiau nei per 9 valandas.

Pati artimiausia panašaus tipo vieta yra pačiame Vilniuje. Tai – Technikos muziejus arba Senoji elektrinė.

Iš centro perėjus Karaliaus Mindaugo tiltą kairėje pusėje stūkso buvusi Vilniaus elektrinė su skulptūra ant stogo. Jos viduje galima susipažinti su Vilniaus ir Lietuvos technikos ir pramonės paveldu, pačiupinėti senosios elektrinės įrengimus ir svirteles. Linksmiausios ir spalvingiausios – dvi interaktyvios ekspozicijos trečiame aukšte. Muziejuje galima užsisakyti edukacinius užsiėmimus ir išmokti pasidaryti fotoaparatą iš degtukų dėžutės.

Kainos

Bilietas į muziejų kainuoja 10/5 lt suaugusiems/vaikams, studentams.

Grupėms rekomenduojame užsisakyti teminę ekskursiją (smagioji vadinasi „Technikos mokslas ir technika vaikams“) už 20 lt.
Didžiausias pabaltyje mokslo centras – Estijoje

Tartu yra gražus Estijos studentiškas miestelis. Jo centre nuo 2010-ųjų stovi modernus pastatas su sfera-planetariumu ant stogo, skirtas pažinimui, džiaugsmui ir atradimams. AHAA mokslo centras – didžiausias toks centras pabaltyje.

Veidrodžių kambarys, kuriame vos randi tikrąjį išėjimą, važiavimas dviračiu išilgai plono lyno virš kitų lankytojų galvų, meditacijos mokantys kiaušiniai, mokslo teatras, daug kitų eksponatų-atrakcionų ir įdomi parduotuvėlė, kurioje galima įsigyti įvairiausios smalsumą tenkinančios įrangos ir žaidimų. Daugiau apie muziejų – šiame straipsnyje.

Taip pat panašus, tik mažesnis mokslo centras yra Talino centre.

Kaip nuvykti

Į Tartu galima nuvažiuoti tiesiogiai autobusu. Išvykimas 6.40 ryte. Arba galima aplankyti Rygą ir važiuoti maršrutu Vilnius-Ryga ir Ryga-Tartu su “Simple Express” ir “Lux Express” autobusais.

Kainos

Muziejus Tartu – 12/9 eurai suaugusiems/mokiniams, studentams, papildomai už planetariumą arba skrydžio simuliatorių.

Muziejus Taline – 5/4.5 euro suaugusiems/moksleiviams, studentams.
Koperniko centras Lenkijoje

Turint galvoje Lenkijos religingumą, gana įdomus yra faktas, kad Varšuvoje pastatytas mokslo centras yra pavadintas Koperniko, smarkiai prisidėjusio prie bažnyčios valdžios sumenkimo, vardu.

Prie upės įrengtas pastatas dydžiu gal ir neprilygsta įspūdingiausiems mokslo centrams (Nemo, Eureka, Exloratorium), užtat šis mokslo centras šalia visų fizikos-mechanikos-šviesos-elektros demonstracijų, įtraukia daug socialinių mokslų, net ekonomiką.

Lankytojai kviečiami atlikti eksperimentą ir atkreipti dėmesį į keletą prekybos aspektų. Taip pat uždavus keletą paprastų klausimų nustatomos lankytojo politinės pažiūros ir leidžiama pajausti, kaip minia reaguoja į vienaip ar kitaip politiškai atmieštą kalbą.

Kainos
nuo 11 iki 18 litų, priklausomai nuo amžiaus ir lengvatų.

Savarankiškų kelionių puslapis Flyout.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...