2011 Rugsėjo 07

Kaunui dvi sporto arenos kasmet kainuos 4,5 mln. Lt

veidas.lt

Ką tik pakrikštyta naujoji Kauno “Žalgirio” sporto arena, bet ir senoji Halė nesirengia į pensiją. 1939 m. Europos čempionatui statyta sporto arena, įtraukta į Kultūros vertybių registrą, 72 metus puikiai tarnauja ir sporto varžyboms, ir koncertams, ir kitiems renginiams.

Halė buvo pasirengusi priimti ir “EuroBasket 2011″, jei kurios nors iš naujųjų arenų būtų nespėta įrengti.
VšĮ S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras, kurio sudėtinė dalis yra ir Halė, lig šiol sugebėjo išsilaikyti be steigėjos ir vienintelės dalininkės savivaldybės finansinės paramos. “Kompleksui išlaikyti per metus reikia apie 2 mln. Lt, ir tiek užsidirbdavome iš renginių organizavimo bei nuomos. Dabar, kai krepšinis ir reprezentaciniai koncertai vyks naujoje arenoje, sugebėsime generuoti tik apie 700 tūkst. Lt, o likusius turėtų skirti savivaldybė”, – skaičiuoja centro direktorius Vytas Snarskis.
Savivaldybės sudaryta darbo grupė jau porą metų svarsto, kaip geriau panaudoti legendinę Halę. V.Snarskio nuomone, ardyti komplekso su stadionu nereikėtų, nes jis puikiai tinka įvairioms varžyboms, taip pat ir masiniam sportui, sveikatinimuisi.
Pasak Kūno kultūros ir sporto departamento Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjo Mykolo Kačkano, tarp svarstomų variantų – siūlymas Halei tapti ir Kūno kultūros akademijos (KKA) baze. Dabartinis Halės vadovas V.Snarskis teigia, kad niekas ir dabar nedraudžia KKA dalyvauti valdant kompleksą, pavyzdžiui, dalininko teisėmis.
Bet sprendimų kol kas nepriimta. Aišku viena: Kauno savivaldybės laukia ne tik garbė, bet ir kasmet apie 1,3 mln. Lt finansinė injekcija senajai Halei, o 23,5 metų po 3,2 mln. Lt – naujajai arenai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...