2010 Spalio 07

Skylė

Kauno policininkų algoms trūksta 2,4 mln. litų

veidas.lt

Tik pasibaigus Angelų sargų dienos šurmuliui, Kauno policijos vadovybė ryžosi pranešti, kad miesto pareigūnų atlyginimų fonde – 2,4 mln. litų skylė, rašo “Kauno diena”.

Su pavaldinių atstovais susitikęs Kauno policijos viršininkas Algirdas Kaminskas siūlė keletą taupymo būdų.

Viršininkas teigė, kad jam būtų priimtiniausia, jei darbo užmokesčių suma mažėtų trumpinant kai kurių darbuotojų darbo valandas arba pareigūnams kartą per mėnesį vienai dienai išeinant neapmokamų atostogų.

“Tai mums leistų sutaupyti apie 800 tūkst. litų”, – tvirtino A.Kaminskas.

Trečias variantas – kai kuriems policininkams būtų įteikti atleidimo lapeliai.

“Kiek laiko mes galime būti gąsdinami etatų mažinimu? Tai būtų visai geras dalykas, galimybė išvalyti kolektyvą. Yra daugybė visokių pavaduotojų, kurie per dieną pakampėmis vaikšto, rūko ir nieko nedirba. Etatų mažinimo bijo tik tie, kurie mažai dirba, o gerai dirbantys liktų tarnyboje”, – pareiškė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo atstovė Roma Katinienė.

A.Kaminskui neatrodo, kad šis variantas yra pats patraukliausias, nes šiuo metu Kauno apskrities policijos komisariate ir taip trūksta 170 darbuotojų.

Susirinkime pasisakę aktyvūs profsąjungų atstovai teigė nematantys tikslo atsiliepti į kvietimą solidarizuotis su ne pačius geriausius laikus išgyvenančia valstybe, nes aukščiausios jos valdymo institucijos taupymu nepagarsėjo. Pirmiausia siūloma ieškoti galimybės taupyti racionaliau valdant policijos turtą ir nedubliuojant jos funkcijų. Tikėtasi, kad bent dalį policijos finansavimo problemų išspręs prieš porą metų prasidėjusi reforma, tačiau jis iš esmės palietė žemiausias struktūros dalis ir šiuo metu yra pristabdyta.

A.Kaminskas pareigūnus ragino apsispręsti, kokia algų išmokoms skiriamos sumos mažinimo priemonė būtų jiems priimtiniausia, nes esą kito kelio nėra.

2,4 mln. litų mažiau atlyginimų šiemet gavusio VPK vadovai ėmėsi taupymo priemonių, tačiau jos neatsvėrė padidėjusių išlaidų.

Kitąmet skolos esą sumažinti nepavyks. Vyriausybės atstovai jau pareiškė, kad pareigūnų atlyginimams pinigų bus skiriama tiek pat ar mažiau nei šiemet. Kaip suktis iš padėties, palikta spręsti apskričių VPK vadovams.

A.Kaminsko teigimu, tarnybą paliko daugiau žmonių, nei atėjo, tačiau metų pradžioje šimtai pareigūnų nusprendė kelti pareigybines kategorijas. Vien dėl to darbo užmokesčiui per metus bus išleista apie 450 tūkst. litų daugiau. Taip pat taupymo planus jaukia įsipareigojimas į darbą priimti keliasdešimt studentų.

Kauno apskrities VPK darbuotojų darbo užmokesčiui ir su juo susijusioms išmokoms per mėnesį reikia apie 6 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...