2011 Vasario 11

Transportas

Kauno oro uosto augimą lėmė “Ryanair”

veidas.lt

Iš 300 Europos oro uostų praėjusiais metais sparčiausiai augo Kauno oro uostas, kurio vadovai sako, kad dėl to “kalčiausia” bendrovė “Ryanair”, kurios lėktuvai iš Kauno tiesioginiais reisais skraido 16 krypčių.

Ppagal reguliariais reisais skraidančių keleivių skaičių Kaunas aplenkė ir Vilnių, penktadienį skelbia dienraštis “Verslo žinios”, besiremiantis oro transporto tendencijas analizuojančiu tinklalapiu “anna.aero”.

2010 metais Kauno oro uoste keleivių skaičius buvo didžiausias per pastaruosius penkerius metus: iš viso buvo aptarnauti 809,700 keleivių – 77 proc. daugiau nei 2009 metais.

Per metus oro uoste skrydžių skaičius padidėjo 45 proc., o krovinių skaičius -net 110 proc.

Skaičiuojant tik reguliariųjų skrydžių keleivius, sausį Kaunas aplenkė Tarptautinį Vilniaus oro uostą. Pastarasis aptarnavo 69 tūkst. keleivių, o Kauno oro uostas -73 tūkst. Tiesa, pridėjus užsakomuosius ir nereguliarius skrydžius Vilniuje sausį aptarnauta 77 tūkst. keleivių.

Kauno oro uosto direktorius Arijandas Šliupas sako, kad jau paskelbtas konkursas oro uosto plėtros planui parengti – norima išplėsti skrydžių terminalą, oro uosto prieigas, stovėjimo aikštelę. Esą nuolatos ieškoma ir naujų vežėjų, kuriuos galima būtų pritraukti į Kauną. Oro uostą ypač domina pigių skrydžių bendrovės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...