2011 Spalio 20

Kauno miesto savivaldybei laikinai vadovaus socialdemokratas K. Kriščiūnas

veidas.lt

Ketvirtadienį, atstatydinus Kauno miesto merą Rimantą Mikaitį, laikinai, kol bus išrinktas kitas Kauno meras, savivaldybei vadovaus dabartinis mero pavaduotojas socialdemokratas Kęstutis Kriščiūnas. Apie tai praneša naujienų agentūros.

Ketvirtadienį Kauno miesto taryba nesvarstė klausimų dėl vicemerų atleidimo iš einamų pareigų ir naujų savivaldybės vadovų išrinkimo.

R. Mikaitis – keturioliktasis Kauno miesto meras – ne pirmas patyrė skaudžias interpeliacijos pasekmes. Savivaldybės istorijoje interpeliacijų būta ir anksčiau, tačiau Kauno miesto mero postus iki šiol buvo praradę du politikai. Vienas jų mero kėdėje sėdėjo kiek ilgiau nei mėnesį, kitas – daugiau nei metus.

Tiesa, buvo tokių išrinktųjų, kurie mero kėdės atsisakė savo noru ar po sėkmingai pasibaigusių Seimo rinkimų, ar įtikinti koalicijos partnerių, kad “taip reikia, nes tokia yra politinė valia”.

Politinės valios pareiškimą – sprendimo atleisti R. Mikaitį projektą – šį kartą pasirašė 21 Kauno miesto tarybos narys.

Diskusijų dėl to sprendimo tarybos posėdyje nebuvo. Tačiau R. Mikaičiui, meru išbuvusiam daugiau nei pusę metų, suteikta proga pasisakyti. Jis teigė tikėjęs, kad susitelkus galima siekti permainų, kurių taip laukia kauniečiai, nes koalicijoje, sudarytoje iš 6 politinių jėgų, buvo ir patyrusių politikų, ir profesinėje veikloje daug nuveikusių žmonių.

“Deja, ne visais savivaldybės darbais galiu didžiuotis. Sakau atvirai: man dažnai būdavo gėda dėl kai kurių mūsų valdininkų ar politikų veiksmų – atsainaus požiūrio, aplaidžiai ar net sąmoningai vilkinamų sprendimų. Dėl to atsiprašau visų kauniečių.

Vis dėlto aš tikiu, kad galime dirbti kur kas sėkmingiau. Tačiau tam reikia vienos sąlygos: visi Kauno tarybos nariai – ir koalicijos partneriai, ir opozicija – miesto reikalus turi spręsti atvirai ir skaidriai, o ne regzti slaptus sandėrius Laisvės alėjos kavinėse”, – sakė prieš balsavimą dėl interpeliacijos Kauno meras R. Mikaitis, kviesdamas koalicijos partnerius ir visą Kauno miesto tarybą nepasiduoti kelių “dumblo specialistų” ir Laisvės alėjos šešėlinių kardinolų provokacijai bei netapti jų įrankiais”.

Lietuvos liberalų sąjūdžio (Kauno miesto taryboje – 3 atstovai) deleguotas meras R. Mikaitis sakė tikįs, kad koalicijoje ir visoje miesto taryboje dominuoja sveikos jėgos. Intrigas, pasak jo, rezga tie, kurie myli ne Kauną, o yra įsimylėję save ir pinigus.

“Matome daug požymių, rodančių, kad Kaunas atgimsta. Norėtųsi, kad šis procesas vyktų kuo greičiau. Todėl prašau jūsų palaikymo – neleiskime Kauno klampinti į dumblą, o leiskime jam atsitiesti”, – kolegas ragino politikas.

Mažai kas savivaldybėje abejoja, kad po mero atstatydinimo naujai susidarančioje valdančiojoje koalicijoje dominuos daugiausiai Kauno miesto tarybos mandatų (12) turintys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių konservatorių partijos atstovai. Jų partneriais, kaip ir prieš tai buvusios kadencijos pradžioje, tampa Lietuvos socialdemokratų partijos nariai (6). Taip pat, – partijos “Tvarka ir teisingumas” atstovai (3) ir Lietuvos liberalų ir centro sąjungos nariai(3).

Pažymėtina, kad kelias kadencijas iš eilės sugebėdavę pritapti prie valdančiųjų “Jaunosios Lietuvos” partijos atstovai priversti trauktis į opoziciją. Kol kas šios partijos vedlys Stanislovas Buškevičius tebėra Kauno miesto mero pavaduotojas. Kaip ir opozicijoje dirbti pasirengusios koalicijos “Vieningas Kaunas” jauniausias (iš 5 tarybos narių) vicemeras Povilas Mačiulis.

Neoficialiai teigiama, jog pastarieji du mero pavaduotojai savo postų neišsaugos. Tačiau socialdemokratai naujoje valdančioje koalicijoje gali suderėti du vicemerų portfelius.

Greta mero pavaduotojo K. Kriščiūno vicemere gali tapti ir Seimo narės Birutės Vėsaitės padėjėja, partijos Kauno skyriaus pirmininkė Orinta Leiputė. Dar viena vicemero kėdė, spėjama, bus siūloma “Tvarkos ir teisingumo” partijos atstovui.

Į Kauno miesto mero kėdę pretenduoja sugrįžti visą praėjusią kadenciją joje sėdėjęs (ir interpeliaciją, kuri baigėsi jo sėkme, išgyvenęs) konservatorius Andrius Kupčinskas. Tačiau, kaip jis sakė naujienų agentūrai ELTA, kol kas dar anksti spėlioti “kas bus, jeigu bus…”

Galutinį žodį skirstant vadovaujančius politinius postus tars miesto taryba. Jos valia bus apsispręsti, ir ar palikti toliau eiti pareigas socialdemokratą Antaną Navakauską, tebevadovaujantį Kauno miesto savivaldybės administracijai.

Prognozuojama, kad administracijos direktoriaus pavaduotojai – opozicinių partijų – Darbo ir “Jaunosios Lietuvos” – atstovai bus priversti su postais atsisveikinti.

Ketvirtadienio popietę Kauno tarybos posėdis (jo darbotvarkėje – apie 40 klausimų) tęsiasi toliau. Kito posėdžio, kuriame bus sprendžiami kitų politinių postų Kauno miesto savivaldybėje pasiskirstymo klausimai, data dar nenustatyta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Titas Titas rašo:

    Tikiuosi, kad Kaunas turės pagaliau valdžią pagal rinkėjų valią. Mikaičiu matyt pasinaudota kaip žaisliuku savo reikalams susitvarkyti.Bet kieno ranka taip sureguliavo ar išsiaiškins politologai ir apžvalgininkai?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...