2012 Kovo 30

Kas penktas vairuotojas automobilį maitina degalais iš Baltarusijos

veidas.lt


Įspūdingu tempu kylant kuro kainoms, kas penktas vairuotojas teigia, kad naudoja dyzeliną ar benziną iš Baltarusijos.

Daugiau nei pusė apklausos dalyvių (59 proc.) prisipažįsta, kad per mėnesį išlaidos automobilio degalams sudaro nuo 201 iki 500 litų. Tokias kuro sąnaudų ir išlaidų tendencijas parodė lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt kovo mėnesio pabaigoje atlikta portalo lankytojų apklausa, kurioje dalyvavo daugiau nei 3,5 tūkst. respondentų.

Pasirodo, daugiausiai apklausos dalyvių – net 27 proc. – naudoja baltarusišką dyzeliną. 14 proc. į savo automobilio baką pila benziną iš minėtos kaimyninės šalies.

Pasak Viktoro Daukšo, Autoplius.lt vystymo vadovo, Baltarusijoje kuro kainos yra daugiau nei dvigubai mažesnės negu Lietuvoje – pavyzdžiui, ten dyzelino litras vidutiniškai kainuoja 2,12 lito, o mūsų šalyje – 4,7 lito, benzinas atitinkamai – 2,07 ir 4,98 lito.

„Pigus kaimyninės šalies kuras vilioja Lietuvos vairuotojus, kurie pamiršta ne tik apie žalą valstybės biudžetui, degalinių verslui, bet ir savo transporto priemonei. Mažiau kainuojantys baltarusiški degalai dažnai yra prastesnės kokybės, todėl kenčia automobilių varikliai, o remontas gali brangiai atsieiti“, – sako V. Daukšas.

Pataria riedėti įjungta pavara

Kiekvieną mėnesį vairuotojai automobilio kurui įsigyti skiria kelis šimtus litų. Dažniausiai apklausos (34 proc.) dalyviai degalams per mėnesį išleidžia nuo 301 iki 500 litų, kas ketvirtas – nuo 201 iki 300 litų, 15 proc. – nuo 501 iki 1000 litų, 14 proc. – nuo 100 iki 200 litų.

Autoplius.lt vystymo vadovas pastebi, kad brangstant degalams geriausia persėsti į ekonomiškesnį automobilį arba ieškoti būdų, kaip sunaudoti mažiau kuro.

„Sutaupyti padeda ekonomiško vairavimo taisyklės. Pavyzdžiui, egzistuoja mitas, kad važiuojant laisva pavara yra ekonomiškiausia, tačiau tai netiesa. Rekomenduojama riedėti ne laisva, o įjungta pavara – būtent tuomet automobilis degalų naudoja mažiausiai. Be to, kuro sąnaudos sparčiai didėja, jeigu automobilyje yra seni filtrai, kuriuos būtina pakeisti“, – patarimais dalijasi lengvųjų automobilių rinkos ekspertas.

V. Daukšas atkreipia dėmesį, kad didžiausias automobilio ekonomijos priešas – įsibėgėjimas. „Vairavimo specialistai pataria be reikalo neįsibėgėti ir kuo mažiau naudotis stabdžių pedalu. Norint pasiekti leistiną greitį, nebūtina kuo greičiau spausti akseleratorių – galima tai padaryti palengva, kad vėliau nereikėtų stabdyti“, – pasakoja Autoplius.lt vystymo vadovas.

Benzino kaina pasieks 6 litus už litrą?

Praėjusią savaitę benzino kainos Lietuvos degalinėse viršijo 5 litus už litrą, tačiau vairuotojai mano, kad tai dar ne riba. Du trečdaliai Autoplius.lt apklausos dalyvių (66 proc.) mano, kad benzino kaina per artimiausius metus pasieks 6 litus už litrą. 18 proc. apklausos dalyvių mąsto, kad jeigu kuras ir toliau brangs, jie keis automobilį į ekonomiškesnį, kurio kuro sąnaudos bus mažesnės.

Lietuvos vairuotojai ieško įvairiausių būdų, kaip sutaupyti. 23 proc. respondentų teigia, kad taupydami lėšas kurui atsisako nebūtinų pirkinių, kas penktas – nedidelius, iki vieno kilometro, atstumus stengiasi įveikti pėsčiomis arba nuvažiuoti dviračiu. 13 proc. apklausos dalyvių stengiasi sumažinti išlaidas kurui važiuodami į darbą ir iš jo kartu su kolegomis, 10 proc. apklaustųjų naudojasi vienu automobiliu, nors turi du. Visgi 28 proc. teigia, kad netaupo ir kurą perka taip, kaip ir iki šiol.

Apklausos dalyvių taip pat buvo klausiama, kokį kurą naudojančiam automobiliui šiuo metu ar ateityje jie teiktų pirmenybę. Daugiausiai – 45 proc. – apklausos dalyvių rinktųsi dyzelinius automobilius, 33 proc. – benzinu ir dujomis varomus, 14 proc. – benzininius, o 8 proc. – hibridinius automobilius.

V. Daukšas pastebi, kad dyzelino kainoms priartėjus prie benzino, portale Autoplius.lt pamažu mažėja vairuotojų, kurie ieško dyzelinių automobilių ir vis didėja benzinu ar benzinu ir dujomis varomų automobilių paklausa.

„Lyginant praėjusių metų rugsėjo ir šių metų kovo duomenis, dyzelinių automobilių paieškų skaičius portale sumažėjo nuo 83 iki 74 proc. visos automobilių paklausos. Tuo pačiu laikotarpiu benzininių automobilių paieškų skaičius šoktelėjo nuo 13 iki 21 proc. Jeigu benzino ir dyzelino kainų santykis išliks toks pat nedidelis, dyzelinių automobilių paklausa gali dar labiau sumažėti“, – prognozuoja V. Daukšas.

Apklausoje dalyvavo 54 proc. vairuotojų, kurie važinėja dyzelinu, 28 proc. – benzinu, 18 proc. – benzinu ir dujomis varomais automobiliais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Virgis Virgis rašo:

    Tai ypač kenkia kuro filtrams. Žinoma, gerai, kad šiuo metu kuro filtrai yra pigūs ir mokantiems jų pakeitimas ilgai neužtrunka: https://eshop.autoera.lt/catalog/category/filtras-kuro-benzin


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...