2011 Kovo 24

Naftos produktai

Baltarusija nori, kad lietuviai ir latviai degalus importuotų oficialiai

veidas.lt

Baltarusija ketina prisukti degalų čiaupą pasienio degalinėse – jie piktinasi, kad lietuviai ir latviai perka degalus, kurie dotuojami iš biudžeto, o dėl to esą kenčia visa šalies ekonomika.

Baltarusija nori, kad lietuviai ir latviai degalus importuotų oficialiai, ketvirtadienį rašo dienraštis”Lietuvos rytas”.

Todėl Baltarusija ketina gerokai apriboti prekybą pasienio degalinėse, kurių apyvarta, baltarusių skaičiavimais, per sausį ir vasarį ūgtelėjo 50 proc.

Baltarusijos naftos perdirbimo ir tiekimo įmones kontroliuojančios valstybinės įmonės “Belneftechim” atstovė Marina Kostiučenko, kol kas tebesvarstomos įvairūs prekybos ribojimo būdai. “Tai gali būti ir pirkimo limitų įvedimas, ir išvežimo kontrolė, kitokie būdai. Sunku spėlioti, kol galutinai neapsispręsta”, – minėjo atstovė.

Baltarusiai net svarsto branginti degalus pasienyje esančiose degalinėse. Taip esą lietuviams neapsimokės pirkti degalų.

Šiuo metu dyzelino kaina Lietuvoje yra 85 proc. didesnė negu Baltarusijoje, benzino – 61 proc.

“Belneftechim” siekia, kad baltarusiškus degalus kaimyninės valstybės importuotų oficialiai. Šiuo metu daugiausia jų išvežama automobilių, vilkikų bakuose, o vėliau jie parduodami šešėlinėje Lietuvos rinkoje.

“Kiekvienas mūsų šalyje parduodamas litras degalų dotuojamas iš biudžeto, nes naftos produktai skirti tiktai vietos vartotojams. Tačiau dabar Baltarusija dotuoja kaimyninių valstybių vartotojus, o mes to tikrai nenorime daryti”, – aiškino M.Kostiučenko.

Šalies valdžia už kiekvieną rusiškos naftos toną primoka 45 JAV dolerius, netrukus biudžeto įmoka pakils iki 67 dolerių.

Dėl išaugusių naftos kainų Baltarusijos valdžia planavo dyzeliną pabranginti 20 proc., benziną – apie 8-10 proc. Bet kol kas oficialiai sprendimas nepriimtas.

Lietuvos muitinės departamento duomenimis, šių metų sausį ir vasarį į Baltarusiją vyko 46,4 tūkst. krovininių automobilių, nors tą patį 2010-ųjų laikotarpį – vos 29,2 tūkst.

Dar labiau išaugo sieną kertančių lengvųjų automobilių srautas – nuo 98,1 tūkst. iki 156,5 tūkst.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...