2010 Gruodžio 20

Automobilinė saugos kėdutė

Kas mažyliams geriausia?

veidas.lt

"Veido" archyvas

Kėdutė turi būti saugi, patogi ir kokybiška, ja turi būti paprasta naudotis. Išbandėme populiariausius modelius, atitinkančius šiuos kriterijus.

Mes važinėjame vis saugesniais automobiliais, bet dauguma sistemų, atsakingų už pasyvų keleivių saugumą, suprojektuotos mąstant tik apie suaugusiuosius. Net jei automobilyje yra daugybė oro pagalvių ir užuolaidų, sustiprinimų ir puikiausių saugos diržų, tai vis tiek neužtikrina vežamų vaikų saugumo. Būtina turėti kėdutę. Ir ne šiaip kokią nors, įsigytą tik todėl, kad toks reikalavimas įrašytas kelių eismo taisyklėse ir siekiant išvengti baudos, kuri yra nuo 20 iki 40 litų.

Prieš perkant vaikišką kėdutę, derėtų palyginti bent kelis modelius

Kėdutė turi būti parinkta pagal vaiko ūgį ir svorį bei tinkamumą tam tikram automobiliui! Nepaisant pirmojo įspūdžio ir to, kad kėdutės yra teoriškai universalios bei suskirstytos į grupes (pagal vaiko svorį), prieš perkant kėdutę, visada reikia ją derinti prie vaiko ir automobilio ir jokiu būdu nesivadovauti vien techniniais duomenimis.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Kėdutė turi būti kokybiška – jei kas nukrinta arba lūžta net naudojantis ja įprastai, reikėtų paieškoti kito modelio. Vaikai yra negailestingi bandytojai!

Labai svarbu, kad kėdutę automobilyje būtų galima pritvirtinti kuo geriau ir saugiau. Kartais pasitaiko, kad kai kurių kėdučių pagrindai tiesiog netinka prie automobilių sėdynių linkių arba kėdutės plačios, kad gamyklinių saugos diržų nepakanka joms pritvirtinti.

Jei kėdutė tinkama pritvirtinti jūsų automobilyje, reikia pažiūrėti, ar ji užtikrins komfortą ir saugumą vaikui. Su pirmomis kliūtimis galima susidurti jau bandant įsodinti savo atžalą į naują kėdutę. Daugelyje modelių tai padaryti sunku, pvz., trūksta vietos gale pakelti vaiką taip aukštai, kad įkeltumėte jį tarp stipriai profiliuotų kėdutės šonų. Taip pat derėtų iš anksto patikrinti diržus ir jų užsegimą, nes kėdučių yra labai skirtingų. Be to, vaikui turi būti patogu joje sėdėti.

Kas apie kėdutes kalbama KET

Ant priekinės sėdynės: jaunesnius kaip 12 metų ir žemesnius kaip 150 cm vaikus draudžiama vežti ant priekinės lengvojo automobilio, autobuso sėdynės ar krovininio automobilio kabinoje. Leidžiama tik tuo atveju, jei vaikas sėdi specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose atitinkamos grupės sėdynėse.

Ant galinės sėdynės: jaunesnius kaip 3 metų vaikus leidžiama vežti ant galinės automobilio sėdynės tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose sėdynėse ir taip turi būti vežami visi šio amžiaus vaikai be išimčių. 3 metų ir vyresnius vaikus leidžiama prisegti saugos diržu, skirtu suaugusiesiems, arba naudoti kitas prisegimo sistemas.Tačiau saugos diržas turi būti prisegtas teisingai – užsegtas juosiant jį per petį ir per juosmenį arba kaip numatė transporto priemonės gamintojas, o ne aplink kaklą ir pan. (KET 202 – 206 p.)

Taigi, jei jau turite tinkamą kėdutę, reikia ją tinkamai ir naudoti. Visų pirma pripratinkite vaiką, kad be kėdutės jis važinėti negali. Be jokių išimčių! Nepajudame iš vietos neprisegę vaiko, net jei važiuojame tik į parduotuvę už kampo, nėra kalbos ir apie jo atsegimą, kai stovite spūstyje. Tai tikrai svarbu, nes daugiausia įvykių nutinka ten, kur mažiausiai tikitės, pvz., prie pat namų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...