2011 Vasario 06

Savivaldos rinkimai

Kandidatams nurodžius klaidingus duomenis gali žlugti per dešimt partinių sąrašų

veidas.lt

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) retina kandidatų į savivaldybių tarybų rinkimų sąrašus, podraug griūna ir partiniai sąrašai.

Semadienį komisija iš rinkimų kovos pašalino 230 kandidatų, kurie nuslėpė teistumą.

Įstatymas įpareigoja kandidatus anketoje nurodyti, jei po nepriklausomybės atkūrimo įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu, reikia prisipažinti ir dėl teistumo už sunkius ar labai sunkius nusikaltimus sovietmečiu.

VRK sulaukė įvairiausių paaiškinimų, kodėl neprisipažino esantys teisti – vieni sakė nesupratę įstatymo, kiti piktinosi, jog rinkimų kovoje į vieną gretą įrašomi tiek teisti už sunkius nusikaltimus, tiek už eismo įvykius, viena kandidatė sakė nepagalvojusi, jog tai svarbu.

VRK pradėjus braukyti sąrašus, griūna ir kandidatų sąrašai, nes juose lieka per mažai žmonių. Įstatymas numato, kad iš viso partijos teikiamame sąraše kandidatų negali būti mažiau negu pusė tos savivaldybės tarybos narių.

Sekmadienį VRK posėdyje pateikta preliminari informacija, jog Lietuvoje iš viso bus išbraukta per dešimt kandidatų sąrašų, sprendimą dėl to planuojama priimti komisijos posėdyje pirmadienį.

Sąrašai trumpėja ir dėl to, jog į savivaldybių tarybą kandidatuoja per jauni asmenys, kai kurie bandė kandidatuoti savivaldybėje, kurioje nėra registravę gyvenamosios vietos.

Radviliškio rajone vienam Krikščionių partijos iškeltam kandidatui pasitraukus iš sąrašo, jis sutrumpėjo iki 12, o į tarybą renkami 25 nariai, tad minimaliai partijos sąraše turi būti bent 13 kandidatų.

Lazdijų rajone iš rinkimų kovos teko trauktis dviejų partijų sąrašams – Krikščionių partijos ir Liberalų sąjūdžio. Krikščionių partijos sąrašas sutrumpėjo išbraukus dvi kandidates, kurios neturėjo reikiamo amžiaus, o liberalai galimybę kovoti dėl vietos taryboje prarado, nes du kandidatai atsiėmė pareiškinius dokumentus.

Galimybę kovoti rinkimuose Druskininkuose praranda ir konservatoriai, iš 14 partijos iškeltų kandidatų du išbraukti – vienas dėl gyvenamosios vietos deklaravimo kitoje savivaldybėje, kitas dėl teistumo.

Vasario 27 dieną iš viso bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai. Tai yra 14 tarybos narių mažiau nei per praėjusius rinkimus 2007-aisiais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...