2011 Vasario 07

Savivaldos rinkimai

Iš rinkimų kovos VRK pašalino dar 11 partijų kandidatų sąrašų

veidas.lt

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį panaikino dar 11 partijų kandidatų sąrašų ir vieno koalicinio nepriklausomų kandidatų sąrašo registraciją savivaldybių tarybų rinkimuose.

VRK pradėjus braukyti kandidatus, griūna ir kandidatų sąrašai, nes juose lieka per mažai žmonių.

Įstatymas numato, kad iš viso partijos teikiamame sąraše kandidatų negali būti mažiau negu pusė tos savivaldybės tarybos narių.

Sutrumpėjus sąrašams iš rinkimų kovos Akmenės ir Kėdainių rajonuose išbraukti Lietuvos socialdemokratų sąjungos kandidatų sąrašai, Biržų rajone – Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos sąrašas.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) prarado galimybę dalyvauti rinkimuose Druskininkuose, Socialistinis liaudies frontas – Kauno mieste.

Panaikinta Tautos prisikėlimo partijos sąrašo registracija Vilniaus mieste ir Kauno rajone, Krikščionių partijos sąrašas – Mažeikių rajone.

Lietuvos liaudies partija prarado teisę dalyvauti rinkimuose Panevėžio mieste ir Šilutės rajone, Žemaičių partija – Telšių rajone.

Taip pat iš sąrašų išbraukus teistumą nuslėpusį verslininką Kęstutį Pūką panaikinta koalicijos “Kitokia Lietuva” registracija. Dviejų žmonių sudaryta koalicija norėjo kandidatuoti į Kauno miesto tarybą.

Partijų sąrašai žlunga, nes kandidatai iš rinkimų kovos pašalinami dėl teistumo nuslėpimo, taip pat dėl to, kad į savivaldybių tarybą bandė kandidatuoti per jauni, kai kurie siekė savivaldybės, kurioje nėra registravę gyvenamosios vietos, tarybos nario mandato.

Įstatymas įpareigoja kandidatus anketoje nurodyti, jei po nepriklausomybės atkūrimo įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu, taip pat reikia prisipažinti ir dėl teistumo už sunkius ar labai sunkius nusikaltimus sovietmečiu.

Be to, reikalaujama, kad kandidatas būtų nuolatinis tos savivaldybės gyventojas, ne jaunesnis nei 20 metų.

Penktadienį VRK jau panaikino Liberalų sąjūdžio sąrašo registraciją Pakruojo rajone, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos – Kauno mieste ir Marijampolėje, Krikščionių partijos – Radviliškio rajone.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...