2010 Gruodžio 17

Teisėsauga

Kamieninėmis ląstelėmis pacientus gydęs medikas nuteistas dviem metams lygtinai

veidas.lt

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas penktadienį dvejų metų laisvės atėmimo bausmę jos vykdymą atidedant trejiems metams skyrė “Embriotechnologijų centro” vadovui E.B.

Jis pripažintas kaltu dėl vertimosi profesine veikla neturint licencijos. Teismas medikui taip pat skyrė įpareigojimą be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš savo gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms.

Dėl to paties nusikaltimo kalta pripažinta ir bendrovė “Embriotechnologijų centras”, jai skirta bausmė – bendrovės likvidavimas, pranešė teismas.

E.B. ir jo vadovaujamas centras nuteisti už tai, kad nuo 2004 metų rugsėjo iki 2007 metų kovo neteisėtai vertėsi profesine veikla: neturėdami specializuotos medicinos praktikos licencijos, vertėsi medicinos praktika ir asmens sveikatos priežiūros veikla.

Be to, jie, pažeisdami Sveikatos sistemos įstatymo reikalavimus, taikė Lietuvoje neaprobuotą gydymo kamieninėmis ląstelėmis metodą, bei gydė pacientus Lietuvoje neregistruotais vaistiniais preparatais.

16 asmenų už šį gydymą E.B. sumokėjo nuo 11 tūkst. iki 56 tūkst. litų.

Kaltinamasis teisme kaltu neprisipažino, paaiškino, kad jis ir jo vadovaujama gydymo įstaiga gydymo paslaugų pacientams neteikė, asmens sveikatos priežiūros veiklos nevykdė, o tik tarpininkavo tarp Rusijos partnerių ir pacientų dėl šių paslaugų teikimo, vaistinių preparatų ligoniams neplatino, o tik tarpininkavo pacientams ir preparatų gamintojams.

Teismo nuomone, E.B. ir “Embriotechnologijų centras” kaltė įrodyta: nustatyta, kad pacientams iš tiesų buvo leidžiami preparatai, turintys kamieninių ląstelių kultūrų. Be to, pacientams nebuvo išaiškinta, kad šis gydymo būdas Lietuvoje nėra aprobuotas.

Tačiau teismas E.B. ir jo vadovaujamą bendrovę išteisino dėl sukčiavimo. Nenustatyta, kad medikas savo pacientams, iš kurių keli sirgo nepagydomomis ligomis, žadėjo visišką pasveikimą.

Teismas iš nuteistojo nukentėjusiems priteisė beveik 130 tūkst. litų, kurie buvo neteisėtai gauti sudarant niekinius medicinos paslaugų teikimo sandorius.

Teismas, priimdamas nutartį, taip pat atkreipė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybės dėmesį į byloje nustatytus pažeidimus “Baltijos Amerikos klinikoje”.

Nustatyta, kad šios klinikos patalpose keliems pacientams buvo suleisti kamieninių ląstelių turintys preparatai.

Pagal teisės aktus, į kliniką atvykusį pacientą turėjo priimti ir apžiūrėti gydytojas, kuris privalėjo nustatyti, kokį gydymo metodą ar preparatą jam taikyti, įrašyti tai į paskyrimų lapą, jį pasirašyti.

Pagal kaltinamojo ir nukentėjusiųjų parodymus, du šios klinikos gydytojai suleido medicininėje dokumentacijoje nefiksuotą preparatą keliems pacientams. Tokie gydytojų veiksmai, teismo nuomone, yra neteisėti ir sukėlė realią grėsmę pacientų sveikatai.

Teismo nuomone, šie atvejai turi būti ištirti SAM, kuri privalo imtis priemonių siekiant užtikrinti saugų legalių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą pacientams “Baltijos Amerikos klinikoje”, griežtą teisės normų, reglamentuojančių medicinos praktiką, reikalavimų laikymąsi šioje gydymo įstaigoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...