2011 Birželio 13

Priemokos už gydymą nesvarstomos

veidas.lt

Svanpix

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys sako, jog ketinimai įvesti priemokas už gydymo paslaugas kol kas nesvarstomi.

“Noriu nuraminti žmones: ketinimas visuotinai įvesti priemokas šiandien net nesvarstomas. Taip, tai ateities klausimas, sprendimų gali būti įvairių. Tačiau dėl jų bus tariamasi su visuomene”, – interviu dienraščiui “Lietuvos žinios” sakė R.Šukys.

Pasak ministro, ar teks ateityje apmokestinti kai kurias paslaugas, paaiškės įdiegus vadinamąją giminingų diagnozių grupių sistemą – DRG.

“Tai planuojama daryti nuo 2012-ųjų. Ši sistema yra beveik visose Europos Sąjungos valstybėse. Pagal ją bus apskaičiuojamas kiekvienos – net smulkiausios sudėtinės paslaugos – dalies įkainis. Įdiegus skaičiavimo, grįsto objektyviomis sąnaudomis, sistemą bus galima vertinti, ar užtenka lėšų užmokėti už visas paslaugas. Tuomet gali paaiškėti, kad papildomo mokėjimo nebereikia. Tačiau matant, kad lėšų nepakanka, teks diskutuoti, iš ko padengti tą skirtumą”, – sako ministras.

Pasak SAM vadovo, vienas sprendimų tokiu atveju būtų didinti mokesčius, kitas būdas – diegti papildomą savanorišką sveikatos draudimą. Tada skirtumas, kurio negali padengti valstybė, būtų kompensuojamas iš šio draudimo lėšų. Jei žmogus neapsidraustų, turėtų primokėti iš santaupų ar gaunamų pajamų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...