2010 Lapkričio 05

Sveikatos apsauga

Priemokų už gydymą nebus dar metus

veidas.lt

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokių teisės aktų dėl pacientų priemokų už asmens sveikatos priežiūros paslaugas įvedimo nerengia ir nėra priėmusi. Svarstymai apie tokių priemokų atsiradimą galėtų prasidėti nuo 2012 m.

Diskusijos apie tokių priemokų galimybę Lietuvoje vyksta jau ne vienus metus. SAM tarp prioritetinių veiklos uždavinių yra numačiusi siekius mažinti korupciją sveikatos sistemoje išgyvendinant neoficialius mokėjimus ir didinti sveikatos priežiūros įstaigų veiklos efektyvumą. Viena iš galimų priemonių šiuos uždavinius įgyvendinti gali būti vieningos priemokų sistemos reglamentavimas. Tačiau tai sudėtingas kompleksinis, galimai su Konstitucijos keitimu susijęs sprendimas, kuriam priimti ekonominis sunkmetis tikrai nėra tinkamas laikas.

SAM atkreipia dėmesį, kad šiuo metu sveikatos priežiūros įstaigose egzistuojanti galimybė gauti papildomas paslaugas už tai papildomai susimokant nėra susijusi su vieninga priemokų sistema. Iš privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų pacientų, papildomas mokestis gali būti imamas tik šiais konkrečiais atvejais:

  • jei pacientas savo iniciatyva pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, medžiagas, procedūras, jis susimoka faktinių ir bazinių kainų skirtumą;
  • jei pacientas, turintis teisę į nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, savo iniciatyva pasirenka papildomas paslaugas ar procedūras, šių paslaugų ar procedūrų kainą jis apmoka pats;
  • jei pacientas pageidauja be šeimos gydytojo siuntimo gauti specialisto konsultaciją;
  • jei konsultacijai pas specialistą siunčia privačiai dirbantis gydytojas be sutarties su teritorine ligonių kasa.

Egzistuoja paslaugų sąrašas, kuomet visi pacientai visuomet privalo mokėti už suteiktas paslaugas. Pavyzdžiui, už nėštumo nutraukimą pacientės pageidavimu, hormoninį tyrimą, akupunktūrą bei manualinę terapiją, sveikatos tikrinimą vykstant į užsienį, norint įsigyti ginklą, gauti vairuotojų ir aviatorių mėgėjų pažymėjimus, už papildomą individualią ligonio priežiūrą ir slaugą, kosmetinės chirurgijos operacijas ir kosmetologijos procedūras, dantų protezavimą (išskyrus kai kurių kategorijų asmenis) bei implantavimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...