2011 Birželio 17

Kalbėti apie konkrečią AE projekto kainą – anksti

veidas.lt

BFL

Visagino atominės elektrinės projekte pretenduojančios dalyvauti Japonijos ir JAV korporacijos “Hitachi” prezidentas Hiroaki Nakanishi teigia, jog korporacija galėtų dalyvauti šiame projekte kaip strateginis investuotojas, tačiau tvirtino, kad kalbėti apie projekto įgyvendinimo kainą ir investicijas kol kas dar anksti.

“Atominės elektrinės projekto įgyvendinimo išlaidos yra išties didžiulės. Net ir išsivysčiusios šalys tam skolinasi. Tokius didelius projektus reikėtų įgyvendinti naudojant naujas finansavimo schemas. Priešingu atveju mažai tikėtina, kad naujos elektrinės būtų pastatytos. Iš mūsų prašoma būti strateginiu investuotoju ir manome, kad toks reikalavimas yra pagrįstas”, – interviu dienraščiui “Verslo žinios” sakė H. Nakanishi.

Anot jo, šiuo metu investicijų klausimas nėra pats svarbiausias, tačiau dalį projekto turėtų remti strateginis investuotojas, bet taip pat yra ir regioninių partneriai – Lenkija, Latvija ir Estija, kurie taip pat yra svarbūs investuotojai.

“Tokia finansinė schema tampa įprasta. Mes būtume ne tik pardavėjas, bet ir vienas iš projekto plėtotojų. Šiuo metu svarstomi įvairūs aspektai, taip pat ir potencialių regioninių partnerių indėlis”, – tvirtino H. Nakanishi.

Jo teigimu, kol kas dar nėra apsispręsta dėl projekto įgyvendinimo kainos.

“Tai išties dideli skaičiai – kalba sukasi apie keletą milijardų eurų. Tai labai jautrus derybų klausimas. Mes siūlome paprastą technologijų, priežiūros ir valdymo schemą. Bet šiandien negaliu atskleisti konkrečios projekto kainos. Apie tai kalbėti dar anksti”, – sakė “Hitachi” vadovas.

Jis taip pat nekomentavo, ar “Hitachi” iš Lietuvos reikalautų garantijų dėl investicijų grąžos.

H.Nakanishi ketvirtadienį Vilniuje pristatė “Hitachi” pasiūlymą investuoti į naują atominę elektrinę Lietuvoje. Kitą savaitę Vilniuje laukiama antro potencialaus strateginio investuotojo – JAV – Japonijos kompanijos “Westinghouse Electric Company” – vadovų.

Planuojama, kad Visagino AE statybos darbai prasidės 2014 metais, o elektros energiją elektrinė pradės gaminti nuo 2020 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...