2011 Sausio 07

Verslas

Kaip kuriama verslo sėkmė

veidas.lt

Sėkmė yra galimybių ir pasirengimo sankirta. Jei esate pasirengę pasinaudoti galimybe, vadinasi, rizikuojate protingai, ir tai dažniausiai veda į sėkmę.

Metų sandūra verslui siejasi su veiklos rezultatų įvertinimu ir naujų tikslų kėlimu. Ar gali kitų metų tikslu tapti sėkmė? Mes tikime, kad sėkmė yra siekiamybė. Maža to, sėkmės lydimi žmonės yra įpareigoti savo sėkmės istorijomis dalytis su aplinkiniais. Tą ir norime padaryti.
Taigi UPS įgaliotojo atstovo Lietuvoje UAB “Skubios siuntos” darbinėse situacijose dažniausiai užduodame klausimus, kodėl ir kaip. Štai kokie svarbiausi dešimt mūsų įmonės sėkmės “kaip”:

Kurkite verslą kartu su savo klientu

Ką jums reiškia būti verslo partneriu? Paprastai partnerystę siejame su pagalba priimant sprendimus. Tačiau ar esame pasirengę kiekvieną savo klientą čia ir dabar pristatyti miniai žmonių, grupei draugų ar artimųjų?
Pabandykime kasdienį darbą su klientu paversti darbu pas klientą. Priartėkime prie jo, tapkime jo verslo dalimi. Tegul kiekvienas skambutis iš “Kada atvyks UPS kurjeris?” tampa trumpu ir aiškiu “Kur mūsų Reniukas?” arba “Laimučio norim”.
Dažnai apsiribojame suvokimu, kad tikslus įsipareigojimų vykdymas prilygsta tvirtai partnerystei. Ką daryti, jei jaučiatės visa galva didesni už savo klientą ir jūsų veiksmų vertė jam atrodo nepasiekiama? Auginkite jį. Padėkite jam kurti verslą. Tokios iniciatyvos suteikia galimybę unikaliems gaminiams, tokiems kaip www.lessloss.com HiTech kabeliai, www.contraforma.com išskirtiniai lietuvių dizainierių gaminiai, išvysti plačias tarptautines rinkas, garsinti Lietuvos vardą ir plėstis jums.

Džiaukitės savo klientų verslo sėkme

Kada jūsų verslo partneris džiaugiasi? Pirmiausia atsakykime į tokį patį klausimą apie save. Mes džiaugiamės tuomet, kada mumis didžiuojasi mums svarbūs žmonės. Vertinkite kiekvieną kliento pagyrimą ir pastabą, dalykitės jo sėkmės istorijomis, nuoširdžiai pagirkite už mažus ir didelius laimėjimus kasdieninėje vaikloje. Ženkite nors vieną žingsnį daugiau, nei iš jūsų tikimasi. Ryžkitės neįmanomiems užmojams vardan vieno paprasto sakinio: “Mes į jus sudėję visas savo viltis.”

Formuokite stiprią komandą

Kur slypi jūsų jėga? Jūsų kariuomenė – tai jūsų žmonės. Ugdykite vieningą, darnią ir draugišką, sėkmės alkaną komandą. Siekdami uždegti klientų akis, įkaitinkite savo darbuotojų širdis. Kiekvienas jūsų įmonės narys yra jos ambasadorius už įmonės ribų. Jei jis tiki tuo, ką daro, klientai net neabejoja jūsų sprendimų nauda.

Mokykitės ir mokykite

Ar galime nustoti mokytis? Deja, ne. Mokymasis užkoduotas žmogaus genetikoje. Jei nustoji mokytis ir augti – esi miręs tobulėjančiai ir sparčiai besikeičiančiai aplinkai. Noras suspėti judėti kartu su permainingu verslo pasauliu, dažniau net noras jį aplenkti ir užbėgti būsimiems įvykiams už akių skatina mus investuoti į komandos ugdymą. Dėl šių paskatų gimusi antrinė įmonė “Globaltus” išreiškia mūsų tikslą tapti elektroninio verslo ekspertais Lietuvoje, siekį mokytis ir mokyti aplinkinius.

Būkite inovatyvūs

Kaip žinoti, kad naujovės padės veikti dar sėkmingiau? Sėkmė yra galimybių ir pasirengimo sankirta. Jei esate pasirengę pasinaudoti galimybe, rizikuojate protingai ir dažniausiai sėkmingai. Pradėkite nuo savęs ir sėkmingą patirtį perkelkite klientams. Jau treti metai pasiskiriame sau atlyginimą patys. Kodėl tokio projekto ėmėmės ne prieš dešimt metų? Atsakymas gana paprastas – mums reikėjo brandos. Brandos ir pasirengimo, kuris lemtų tokios iniciatyvos sėkmę.

Skatinkite iniciatyvą

Kokią vertę kuria darbuotojų iniciatyva? Palyginkime ją su automobilio varikliu, kuris veikia nenaudodamas mūsų pilamų degalų. Ar iniciatyvą reikia valdyti? Tai priklauso nuo distancijos, kurią norime įveikti. Jūsų darbuotojas nori pradėti savo verslą. Palaikysite jį ar įrašysite į konkurentų gretas? Jeigu mūsų vadovai būtų veikę pagal pastarąjį scenarijų, greičiausiai šiandien dalis pasaulio vaikų neturėtų galimybės dėvėti lietuviško lino gaminių, nusipirktų interneto parduotuvėje www.linenkids.com. Dar didesnė netektis mūsų įmonei būtų, jei būtume netekę vienos iniciatyviausių savo kolegių.

Suteikite laisvę savarankiškai priimti sprendimus

Kodėl žinoti kelią – nelygu pačiam tuo keliu žingsniuoti? Taisykles kuriame tam, kad įmonėje užtikrintume sklandų darbą, kad užbėgtume už akių netikėtumams, kad veiktume kryptingai ir nesiblaškytume. Ar esant tvarkai lieka vietos kūrybingumui? Pristatyti siuntą per trumpiausią laiką į daugiau nei du šimtus pasaulio šalių įmanoma tik laikantis griežtos ir patikrintos tvarkos. Įdomu tai, kad kiekvienas tą tvarką suprantame savaip, kiekvienas tą patį veiksmą atliekame pritaikydami savo fantaziją ir patirtį. Dar įdomiau, kad esame skatinami už pastangas tvarkos laikytis kūrybingai.

Puoselėkite ilgaamžes įmonės vertybes

Kas sieja šimtą unikalių asmenybių? Apsidairykite aplink ir raskite žmogų, kuris mąsto, kuria ir veikia lygiai taip pat kaip jūs. Aš tokio neradau iki šiol, bet tvirtai žinau, kodėl mūsų įmonėje didžioji dalis darbuotojų “apsigyvena” ilgam. Mes visi žvelgiame viena kryptimi. Daugiau nei septyniasdešimt skirtingų žmonių, žvelgiančių viena kryptimi, nes mūsų vertybės – panašios.

Velniop viską, imkite ir darykite!

Kokiu šūkiu vadovaujatės jūs? Daugelis teorijų teigia, kad žinios dar nelemia veiklos sėkmės. Kodėl neretai nesiryžtame pritaikyti net tokių idėjų, kurios mums pranašauja gerokai kokybiškesnį gyvenimą ir gerovę? Nedvejokite, imkite ir darykite tuoj pat. Kaip galite žinoti, kad jums nepasiseks, jei net nebandėte? Tikėjimas ir noras suvedė mūsų ir VšĮ “Kitas variantas” kelius. Dedame visas įmanomas pastangas, kad mūsų jaunimas galėtų lengviau prisitaikyti prie sparčiai kintančios aplinkos, kad garsių žmonių išmintis taptų jiems prieinama ir suprantama, todėl organizuojame specialų Richardo Bransono knygos “Velniop viską, imk ir daryk!” leidimą lietuvių kalba.

Dalykitės sėkme

Kada mes jaučiamės sėkmingi? Tada, kai esame apsupti sėkmės lydimų žmonių, kada sėkmingai dirbame su kolegomis ir padedame kurti sėkmingą verslą klientams. Tada, kai dalijamės savo sėkme. Prisidėkite prie mūsų.

6 jpg. – Inovacijos.

“Business Climate 2010″ konferencijoje Niujorke apie verslo sėkmę kalbėjo “Skubių siuntų” vadovas Vladas Lašas, buvęs Kosta Rikos prezidentas Jose Maria Figueresas, atsinaujinančių energijos šaltinių ekspertas Jigaras Shahas ir vienas žymiausių šio meto britų verslininkų, milijardierius, vienos garsiausių pasaulio verslo grupių “Virgin Group” įkūrėjas, vadovas ir ekstremalių pojūčių bei nuotykių mėgėjas seras Richardas Bransonas

UPS įgaliotojo atstovo Lietuvoje UAB “Skubios siuntos” komanda vadovaujasi principu “Velniop viską, imkite ir darykite!”

president-lessloss.jpg – Verslas kartu.

Prizą “Sėkmės žingsnis”, skiriamą įmonei, kuri per dvejus metus nuo įsteigimo sugebėjo aktyviai konkuruoti vidaus rinkoje ir eksportuoti savo produkciją, laureatu tapo UAB “Globaltus” direktorius Tomas Paplauskas

Įkirta

Siekdami uždegti klientų akis, įkaitinkite savo darbuotojų širdis. Kiekvienas jūsų įmonės narys yra jos ambasadorius už įmonės ribų. Jei jis tiki tuo, ką daro, klientai net neabejoja jūsų sprendimų nauda.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...