2011 Gegužės 04

Kainos

Kainų augimas kai kuriems sektoriams naudingas

veidas.lt

Nors vartotojams augančios pasaulinės įvairių prekių ir paslaugų kainos tampa vis didesne našta, kai kurie Lietuvos pramonės sektoriai dėl to skaičiuoja didėjantį pelną.

Ypač džiugiai nusiteikę pienininkai, mat pasaulio rinkose kylančios pieno produktų kainos jiems atveria vis daugiau eksporto galimybių. Štai Vilkyškių pieninės vadovas Gintaras Bertašius prognozuoja, kad eksporto rinkose augančios pieno kainos Lietuvos įmonėms leis gaminti daugiau šios produkcijos.

Panaši situacija ir grūdų pardavimo bei perdirbimo sektoriuose. Pavyzdžiui, ūkininkai net delsia sudaryti išankstines pardavimo sutartis, nes laukia dar didesnio kainų kilimo. Komfortiškai, augant kainoms, jaučiasi ir daržovių bei vaisių augintojai.

Puikius laikus dabar išgyvena ir trąšų gamybos sektorius, mat pasaulinės trašų kainos dabar aukštos, o tai leidžia didinti pelnus Lietuvos trąšų milžinėms “Lifosai” ir “Achemai”.

Dėl didžiulių pasaulinių naftos kainų puikiai dabar jaučiasi ir naftos perdirbimo gamyklos. Štai “Orlen Lietuva” per pirmąjį šių metų ketvirtį 27 proc. padidino apyvartą ir pasiekė 53 mln. JAV dolerių pelną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...