2011 Birželio 30

Kainos Lietuvoje vis dar kils

veidas.lt

Dreams foto

Pakilus naftos produktų kainoms, Lietuvoje proporcingai kils dujų kaina, o dėl to brangs ir visos kasdienės prekės.

Pastaruoju metu Lietuvoje viena opiausių temų – augančios degalų kainos. Lažybų bendrovės visai neseniai net siūlė nemažas sumas statantiems, ar skaičiai degalinių švieslentėse prasidėjus vasarai peržengs 5 litų už litrą populiariausio benzino ribą, ar ne.

Tačiau Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VUTVM) profesoriaus Arvydo Paškevičiaus įsitikinimu, galime būti tikri, kad rekordų bus ir daugiau. Pasak A. Paškevičiaus, pakilus naftos produktų kainoms proporcingai didės ir dujų kaina.

Naujas dujų kainų šuolis, kuris, kaip prognozuojama, bus apie 20 proc., numatytas nuo liepos 1 dienos, bet realius pokyčius gyventojai pastebės tik rudenį, gavę sąskaitas už butų šildymą. Būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras vidutiniškai sudaro maždaug 12,5 proc. visų vieno namo ūkio išlaidų. Kadangi ši išlaidų rūšis užima antrąją vietą namų ūkio išlaidų sąraše, maždaug 20 proc. kainų augimas turės pastebimą poveikį daugelio šeimų biudžetams. LIETUVOS ŽINIOS

Analogiškai turėtų kisti ir trečia pagal svarbą šeimos išlaidų rūšis – transportas. Akivaizdžiai brangs ir maisto produktai.

Logiškiausia išeitis, esant tokiai situacijai, A. Paškevičiaus nuomone, būtų kelti atlyginimus, nes dalis žmonių dar labiau augant kainoms paprasčiausiai nebeišgyvens. Taip pat labai svarbu paspartinti senos statybos būstų renovacijos procesą, nes dauguma namų ūkių prasidėjus šildymo sezonui yra labai neekonomiški.

Išlaidų srautą padėtų sumažinti ir transporto priemonės pasirinkimas – į darbą važiuoti kartu su kaimynais, draugais ar viešuoju transportu yra pigiau nei vienam pačiam nuosavu automobiliu. “Kainų kreivė kils tik aukštyn”. LIETUVOS ŽINIOS

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...