2011 Birželio 27

Smulkieji paslaugų teikėjai gali neišgyventi

veidas.lt

BFL

Brangstantį maistą, augančias išlaidas transportui ir prognozuojamą šildymo kainų didėjimą ekspertai vadina sprogstamuoju mišiniu vartojimui – kai kurios vidaus rinkoje smulkias paslaugas teikiančios įmonės gali ir neišgyventi, rašo “Verslo žinios”.

Jeigu šilumos tiekėjų įspėjimai apie trečdaliu didėsiančias šildymo kainas pasitvirtins, sunkiai krizę išgyvenę smulkieji paslaugų teikėjai bus priremti prie sienos. Juolab kad vangiai didėjančius atlyginimus ir sparčiai kylančias kainas paprastai lydi ir nauja emigracijos banga.

“Aišku viena, kad tai nepalies prabangos prekių ir pačių būtiniausių pigiausių produktų pirkėjų segmento: pirmųjų šilumos kainos nejaudina ir jie pirks kaip pirkę, antrieji pirks, nes kitaip neišgyventų. Ir skaudžiausiai tai paveiktų verslą, kurio pagrindiniai klientai – nedidelė vadinamoji vidurinė klasė”, – sakė SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) tarybos pirmininkas Aldas Kikutis tvirtina, kad šildymo kainą verslas bus priverstas įskaičiuoti į paslaugų tarifus ar prekės kainą. Amortizuoti šių išlaidų jie nepajėgs, tad laukia brangimas.

Kai kurie kalbinti ekspertai dėl prognozuojamo šildymo kainų didėjimo siūlo Vyriausybei aktyviau derėtis su “Gazprom”, griežčiau reguliuoti šilumos sektorių ir kimšti “socialinę pagalvę”, o gyventojams – taupyti.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija prognozuoja, kad šių metų lapkritį vidutinė šilumos kaina sieks 25,48 cento už kilovatvalandę (2010 metų lapkritį ji buvo 22,01 cento už kilovatvalandę). 2012 metų sausį ir vasarį kainos kiek smuktels: 2012 sausį vidutinė šilumos kaina sieks 24,98 cento už kilovatvalandę, vasarį – 24,93 cento už kilovatvalandę.

Tačiau kai kurie analitikai tvirtina, kad komisijos skelbiamos prognozės yra perdėm optimistiškos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...