2010 Birželio 02

Buitinė technika

Kainos krito daugiau nei trečdaliu

veidas.lt

Dabartinis metas labai palankus žmonėms, ieškantiems naujos buitinės technikos. Mat, palyginti su 2008-aisiais, elektros prekės, kompiuteriai, fotoaparatai atpigę mažiausiai 30 proc., o kai kurių prekių kainos kritusios ir daugiau, netgi per pusę. Statistiniai duomenys rodo buitinės technikos prekybos apyvartą smukus kone labiausiai – per 50 proc.

“Tai visiškai natūralu. Sumažėjus pajamoms, pirmiausia nustojama išlaidauti vadinamosioms periodinės paklausos prekėms. Juk tą patį šaldytuvą galima sėkmingai naudoti ir trejus, ir penkerius, ir dešimt metų”, – paaiškina mažmeninę prekybą analizuojanti Rima Žitkienė, Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto dekanė.

Pasak jos, prieš prekybininkus atsigręžė ir ikikrizinis jų pačių godumas: tuomet buitinė technika Lietuvoje buvo pardavinėjama brangiau nei aplinkinėse valstybėse, ir vis tiek jai atsirasdavo pirkėjų, užtat dabar krytis buvęs dar skaudesnis.

Prekybos centro “Ermitažas” direktorė Jurga Petrauskienė sako, kad per pastaruosius keliolika mėnesių atpigo visa be išimties buitinė technika, tačiau net ir mažesnės kainos sunkiai privilioja pirkėjų. “Tokius pirkinius žmonės atideda geresniems laikams”, – neabejoja vadovė.

Pasak jos, buitinės technikos nuolaidų sistema kuriama atsižvelgiant į kelias aplinkybes – į tai, kokios rūšies prekių pardavimas labiausiai stringa, kokie konkurentų veiksmai. Įtakos turi ir sezoniškumas: žiemą net ir geriausios akcijos neišjudins šaldytuvų prekybos, o štai garso ir vaizdo techniką žmonės daugiausia perka gruodžio mėnesį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...