2012 Gegužės 15

Kai rašmenys tyli“

veidas.lt

Pasitinkant Tarptautinę muziejų dieną įvyks menininkės iš Rusijos Liubov Varšavskajos parodos „Kai rašmenys tyli“ atidarymas.
Parodoje eksponuojami dailininkės rankų darbo kostiumai, kurie sukurti ilgus metus tyrinėjant Šiaurės tautų etnografinį kostiumą. Šie vienetiniai, unikalūs darbai į muziejų atkeliavo iš tolimojo Chabarovsko regiono nedidelio Vanino miestelio. Spalvingi, turtingo dekoro ir medžiagų (šilkas, kailis, žuvies oda) drabužiai alsuoja atšiauraus krašto nuotaika.
Tautodailininkė Liubov Varšavskaja daugiau nei dvidešimt metų domisi Šiaurės tautų etnografiniu kostiumu. 1980 metais su šeima persikėlė gyventi į Rusijos Tolimųjų Rytų kraštą. Šios vietovės sužavėjo ir nebepaleido. Taip prasidėjo pažintis ir domėjimasis Vanino apskrityje gyvenančiais oročių tautos žmonėmis. 1994 metais buvo organizuota pirma istorinė-etnografinė ekspedicija. Po trupinėlį pradėti rinkti duomenys apie tradicinį kostiumą, papročius, tikėjimus, gyvenimo būdą.

Nuo 1994 m. Liubov Varšavskaja dalyvauja Tolimųjų Rytų mados festivalyje „Auksinis lekalas“.  Šešiolika kartų premijuota nominacijose „Nacionalinis kostiumas“ ir „Rusiškas kostiumas“. Yra surengusi trisdešimt penkias personalines parodas.  Itin didelio populiarumo ir susidomėjimo menininkės kūryba yra sulaukusi Japonijoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse.

L. Varšavskaja aktyviai dalyvauja valstybinėje programoje „Šiaurės vaikai“. Vadovauja nacionaliniam etnokultūriniam centrui „Senke“, yra Amūro srities geografinės draugijos vadovė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...