2010 Birželio 04

Kaunas

Skyla Kauno valdančioji koalicija

veidas.lt

Skyla Kauno miesto taryboje pusketvirtų metų gyvavusi Sėkmės koalicija, kurios daugumą sudaro Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) priklausantys politikai. Socialdemokratams atsisakius ją remti likusi valdančioji dauguma reikalauja, kad kairieji pasitrauktų ir iš postų.

Tarp socialdemokratų ir Sėkmės koaliciją įkūrusių konservatorių juoda katė perbėgo maždaug prieš mėnesį, rašo “Lietuvos žinios”. Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu meras Andrius Kupčinskas viešai pareiškė, kad Socialdemokratų frakcijos seniūnas Kęstutis Kriščiūnas jo kabinete protegavo vieną miesto įmonę. Tačiau jokių įrodymų laikinosios sostinės vadovas nepateikė ir į teisėsaugos struktūras nesikreipė.

Ketvirtadienį vykusio savivaldybės tarybos posėdžio metu socialdemokratai pareikalavo, kad A.Kupčinskas atsiprašytų apšmeižto politiko. Merui atsisakius tai padaryti socialdemokratai pareiškė pasitraukiantys iš Sėkmės koalicijos.

“Atlikome vien darželio auklėtojos vaidmenį – mokėme mažiau patyrusius partnerius, rodėme jų klaidas. Tačiau jie mūsų neklausė ir darė vieną klaidą po kitos. Kantrybė baigėsi, kai A.Kupčinskas apšmeižė mūsų frakcijos seniūną”, – sakė tarybos narys socialdemokratas Gintautas Labanauskas. Politikas ketvirtadienį vardijo Sėkmės koalicijos priimtus skandalingus sprendimus: sujungtos dvi ligoninės, tą patį bandyta padaryti su autobusų ir troleibusų parkais, o šiukšlių išvežimo įkainiai dabar skaičiuojami pagal gyvenamąjį plotą.

Kauno meras A.Kupčinskas į socialdemokratų sprendimą atsakė per savivaldybės tarybos sekretoriatą išplatintu dokumentu. Juo kairieji raginami atsisakyti ir postų savivaldybėje. Socialdemokratams šiuo metu priklauso vienas iš keturių vicemerų bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postai. Pastarąsias pareigas šiuo metu einantis Romaldas Rabačius yra įtariamasis vadinamojo “auksinio” viešojo tualeto byloje.

“Socialdemokratai ne tik nerėmė koalicijos – jie ją remdavo prie sienos. Delegavę savo atstovus į svarbius postus, juose dirbo 3,5 metų. Tačiau dabar, artėjant rinkimams, bando išvengti atsakomybės”, – sakė meras A.Kupčinskas.

Į Kauno miesto savivaldybės tarybą išrinkti 6 Lietuvos socialdemokratų partijos nariai. Iš viso joje dirba 41 politikas. Jie atstovauja aštuonioms partijoms. Sėkmės koalicijos neremia tik Liberalų ir centro sąjunga, “Tvarka ir teisingumas” bei Darbo partija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...