2014 Gegužės 21

Raimundas Milašiūnas

Kai įžvelgi bedugnę saujoje

veidas.lt


Pastarąjį savo komentarą (“Veidas”, Nr. 16) pradėjau iš paciento išgirstu anekdotu. Šįkart vėl noriu pradėti kitu to paties žmogaus man papasakotu anekdotu, kuris vėlgi, mano manymu, labai neblogai atspindi mūsų gyvenimą ir mūsų asmenybes.

Taigi kartą per mišką bėga vilkas, lapė ir kiaulė. Staiga visi trys įkrinta į gilią duobę, išraustą po samanom. Pamažu atsipeikėja. Vilkas apsidairo ir galvoja: aha, lapė yra, vadinasi, bus ką pamylėti; kiaulė yra, bus ir ką suėsti – gyventi galima. Lapė irgi dairosi ir rezga: vilkas čia, taigi sekso bus; kiaulė irgi čia, tad maisto nepritrūksim – žodžiu, visai geras gyvenimas. Kiaulė irgi bando savo galimybes nustatyti: taip, vilkas ir lapė šalia, vadinasi, mirties neišvengsiu. Ir tada jiems sako: “Jūs, matyt, mane suėsit…” Tie tik patvirtina kiaulės nuogąstavimus. Tada kiaulė paprašo: “Leiskit man prieš mirtį bent padainuoti…” Vilkas ir lapė pasirodo geranoriški, skubėti nėra kur – tegul dainuoja. O kiaulės dainos, žinia, vien žviegimas. Žviegia ji, o netoliese miško trobelėje medžiotojai sėdi. Girdi jie baisų žviegimą ir susidomi, ar tai tik ne jų kiaulė. Eina garso link ir randa duobėje visus tris nelaimėlius. Kiaulę ištraukia, o vilką ir lapę nušauna. Guli duobėje visas kraujais paplūdęs vilkas ir prieš mirtį godoja: sekso buvo, maisto buvo – tai ne, maža pasirodė, šou užsimaniau…
Toks tad anekdotas, ir pabandykit atsakyti, ar neprimena jis mūsų pačių gyvenimo. Ar nėra taip, kad labai dažnai turėdami, atrodytų, viską, ko mums reikia, vis esame nepatenkinti, piktinamės, jog kiti turi daugiau, ir taip tik griauname savo pačių pasitenkinimą. Dirbdamas su pacientais pastebiu, kad nemažai bėdų susikuriame patys. Matyt, ne veltui apie mus pasakojami ironiški anekdotai, kad jaučiame pasitenkinimą matydami degantį kaimyno tvartą. Bet atrodo, kad šiandien nė kiek ne mažiau taiklūs būtų anekdotai apie pasitenkinimą dėl mūsų pačių degančio tvarto – juk bus dėl ko dar sykį paraudoti…

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 202014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-20-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...