2011 Birželio 13

Kadhafi pareiškė neketinąs palikti Libijos

veidas.lt

REUTERS
Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) sekmadienį Tripolyje FIDE prezidentui Kirsanui Iliumžinovui pareiškė neketinąs palikti šalies.

“Susitikimas truko maždaug dvi valandas, mes sužaidėme su Kadhafi šachmatais. Susitikimas vyko kažkokiame bunkeryje, viename administracinių pastatų Libijos sostinėje”, – pranešė telefonu agentūrai “Interfax” K.Iliumžinovas.

“Kadhafi pareiškė, kad neketina palikti Libijos, pabrėždamas, kad tai jo gimtinė ir žemė, kur žuvo jo vaikai ir vaikaičiai. Jis taip pat sakė, kad nesupranta, kokį postą turi palikti. “Aš – ne premjeras, ne prezidentas ir ne karalius. Aš neužimu Libijoje jokio posto ir todėl neturiu pareigų, kurias turiu palikti”,- pranešė K.Iliumžinovas apie pokalbį su M.Kadhafi.

“Aš pareiškiau savo šeimos užuojautą dėl jo 20 metų sūnaus, dviejų vaikaičių ir keturių mėnesių vaikaitės žūties. Po to man buvo parodytas namas, į kurį pataikė penkios bombos ir kur žuvo Kadhafi giminaičiai”, – papasakojo FIDE prezidentas.

Pasak jo, “Tripolyje daug sugriautų pastatų, tarp jų ir civilinių objektų”.

K.Iliumžinovas taip pat pranešė, kad susitiko su Libijos URM ir Sveikatos apsaugos ministerijos vadovais.

“Buvau susitikęs su vyriausiu Kadhafi sūnumi Muhammedu (Muhamedu), kuris vadovauja nacionaliniam olimpiniam komitetui. Mes taip pat sužaidėme šachmatais”, – pažymėjo K.Iliumžinovas.

FIDE prezidentas atvyko į Libiją šeštadienio vakarą apsvarstyti šachmatų sporto plėtojimo šalyje perspektyvų.

2004 metais Tripolyje įvyko Pasaulio šachmatų čempionatas, kurį organizavo K.Iliumžinovo vadovaujama FIDE.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas Didžiojo aštuoneto susitikime Prancūzijoje pareiškė, kad Rusija prisiima tarpininkavimo kovojančioms šalims Libijoje vaidmenį.

Iki pastarojo laiko D.Medvedevo pavedimus šia linkme vykdė jo specialusis atstovas Michailas Margelovas.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...