2010 Liepos 11

Baudos

Kad netektų graužtis

veidas.lt

"Veido" archyvas

Gresiančios baudos, areštas ar net automobilio konfiskavimas dažnam vairuotojui tampa nė motais, kai galvą susuka vasaros malonumai. Mes priminsime, kas gresia už dažniausius KET pažeidimus – greitį, alkoholį ir neprisegtus diržus.

Iš pirmo žvilgsnio viskas labai paprasta: nesėsk į automobilį išgėręs, tik įsėdęs užsisek saugos diržą bei paragink tai padaryti kitus keleivius ir, žinoma, važiuodamas neviršyk leistino greičio. Tačiau geras oras ir gausybė vasaros malonumų dažnam vairuotojui greitai susuka galvą – gresiančios baudos, areštas ar net automobilio konfiskavimas tampa nė motais. Vis dėlto taip lengvai malonumams nevertėtų pasiduoti, nes už tai jau daugiau nei metus baudžiama ganėtinai griežtai.

Vienintelis dalykas, kurį galite sau leisti – tai greičio viršijimas ne daugiau nei 10 km/h. Už tokį KET pažeidimą blogiausiu atveju būsite tik įspėtas. Stipriau mygti pedalą ir greitį viršyti daugiau nei 10 km/h būtų tiesiog kvaila. Už kiekvieną su vėjeliu įveiktą kilometrą gali tekti bet kada atverti kišenę. Nemaloniausia bauda laukia greitį viršijus daugiau nei 50 km/h – ne tik teks sukrapštyti iki 1500 Lt baudai, bet ir prarasite teisę vairuoti savo žirgą iki trijų mėnesių arba netgi gausite parų bei vairavimo malonumą turėsite pamiršti net pusę metų.

Piniginę plačiai teks atverti ir vairuojant neblaiviam. Šiuo atveju vos porą atrodytų nekaltų alaus bokalų gali papildomai kainuoti iki 1500 Lt su teisės vairuoti atėmimu 12–18 mėn. O svaigalų mėgėjui, kuris jau yra baustas už tokį pažeidimą, gresia nei daug, nei mažai – teisės vairuoti atėmimas 3–4 metams bei automobilio konfiskavimas.

Taip pat derėtų atminti, kad nuo 2008 metų sausio 1 d. yra panaikinta taškų skyrimo už KET pažeidimus sistema. Vietoj jos galioja kur kas rimtesnis dalykas – administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registras. Tai reiškia, kad čia yra įrašoma kiekviena jūsų nuobauda. Net ir išnykus jos galiojimui, nuobauda po kurio laiko nebus ištrinta – jinai keliaus į minėto registro archyvą. Todėl ir po penkerių metų – ypač jei jūsų nusižengimo nagrinėjimas pasieks teismą – anksčiau galioję nuobaudos bus vėl išvilktos į dienos šviesą ir gali dar kartą atsisukti prieš jus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...