2011 Rugsėjo 09

Vytautas Gapšys

Ką žada rudens sesija

veidas.lt

VEIDAS: Kokius pagrindinius įstatymų projektų paketus opozicija rengia šią savaitę prasidėsiančiai rudens sesijai? Beje, ar vėl imsitės interpeliacijų?
V.G.: Viena opiausių socialinių problemų – šildymo kainos, todėl parengti keli projektai, kaip jas sumažinti. Kitas paketas susijęs su ekonomikos skatinimu. Šie projektai seniai guli Seime nejudinami. Įregistruota nemažai socialinės srities siūlymų. Netylėsime ir dėl valstybės tarnybos darbo kai kurių patobulinimų.
Laukiame, kada energetikos ministras tesės pažadus, kad dujos Lietuvai pigs, taip pat ir kitų žadėtų energetikos projektų. Kol kas jų nėra. Nesakau, kad jau puolame rašyti interpeliacijos, bet už politinių pažadų netesėjimą turi būti politinė atsakomybė. Vertiname kiekvieno ministro darbą ir matome daug nekompetencijos, negebėjimo reaguoti į situacijas, tarpusavyje derinti veiksmus, kaip kad buvo Baltarusijos opozicionierių išdavimo režimui atveju. Net premjeras pats asmeniškai nesugebėjo sureaguoti ir toliau atostogavo, užuot sprendęs kritinę situaciją.
ėra priešri

VEIDAS: Ar siūlymai dėl šildymo kainų nnkiminių metų populizmas?

V.G.: Taip, problemą reikėjo spręsti sistemiškai – pertvarkyti šilumos ūkį, daugiau naudoti atsinaujinančių energijos šaltinių. Apie tai nuolat kalbėjome, bet reikiamų sprendimų nepriimta. Tad dabar šių problemų negalime išspręsti per vieną dieną, todėl siūlome imtis bent skubios reanimacijos. Siūlome nulinį šildymo PVM tarifą, projektus dėl šilumos punktų priklausomybės ir kt. Ar nulinis tarifas centralizuotos šilumos gavėjams nediskriminuos ja nesinaudojančių gyventojų? Įregistruota pataisa ir siūlant, kaip to išvengti.

VEIDAS: Svarbiausias sesijos darbas – 2012 m. biudžetas. Su kokio dydžio skola opozicija pritars biudžetui?

V.G.: Artėjame prie pavojingos ribos: finansų ministrė Seime yra sakiusi, kad 40 proc. BVP skola Lietuvai jau pavojinga (dabar ji – 34 proc.). Bet skolintis neišvengiamai reikės, juolab turime įsipareigojimų visuomenei, pavyzdžiui, dėl pensijų grąžinimo. Vyriausybė nesugebėjo rasti priemonių kitaip spręsti šią problemą: žadėjo ištraukti milijardą iš šešėlio – kol kas nepavyksta, žadėjo uždirbti iš valstybinių įmonių – irgi nesugebėjo, o ekonomika tiek nepakilo, kad leistų skolintis gerokai mažiau. Darbo partija siūlė ekonomikos skatinimo priemonių paketą. Kad ir pavėluotai, valdančiajai koalicijai reikėtų jį priimti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (87)

 1. Juozas Juozas rašo:

  Aš visą laiką stebiuosi “tauriu” gapšioko ir kitų “mazurikų”pasipiktenimais,jog reikėjo padaryti ir tą, ir aną,ir daršį tą.
  Jie visi už mokesčių mokėtojų pinigus prikuria nemaža projektų.Gaila tik,
  kad kol protingi šaiposi,gapšiokas rimtai tiki,kad be jo LT prapuls…
  Nors greičiau jis -artistas,nors manieros kaip komsomolcų
  vadukų-darykit,kad būtų gerai.
  Vargšelis-nedavė Dievulis proto,tai nachališkumo pats pričiupo…

 2. Gintarė Gintarė rašo:

  manau darbiečiu siūlymai skatinti verslą yra žinomi jau senai, tačiau valdantieji verslu nesidomi visiškai, todėl ir ekonomika tik smunka

 3. Dona Dona rašo:

  Senai reikėjo priimti DP siūlomus projektus dėl ekonomikos skatinimo.

 4. Juozas Juozas rašo:

  Gapšys liečia opiausius Lietuvos kalusimus, tik Kubiliui tai nei motais. Jam ir žmonių nušvilpimas nei motais. Visiškas ufonautas, nesupranta, kad gyvena visuomenėje ir nuo jos nusisukęs amžinai šitam poste nesedės.

 5. sima sima rašo:

  Daug geru projektu siūlo Darbo partija, kad niekas jos negirdi.

 6. lina lina rašo:

  Protingas ir jaunas politikas V. Gapsys. Darbo partija siūlo gerus projektus, tikuosi, kad jiems pavyks juos igyvendinti.

 7. Gulbė Gulbė rašo:

  Gapšys sąžiningas ir nori kad Lietuvai būstų geriau, bet išrauti tuos senus hrienus, kurie nieko negridi? Net publikos švilpimo…

 8. Lokys Lokys rašo:

  Tikiuosi kad po rinkimų DP galės daryti Lietuvai gerą.

 9. vika vika rašo:

  Linkiu darbieciams igyvendinti uzsibrestus tikslus.

 10. loreta loreta rašo:

  DP pasiūlymai ir ketinimai visiskai teisingi, tikiuosi jiems nebus trukdoma juos įgyvendinti. Biodujos gali būti naudojamos Lietuvoje ir elektros energijai ir šildymui, mes visko turime tik nieko nenaudojame, o išmetame. Manau DP sugebės mūsų turimus išteklius panaudoti teisingai ir įvykdys tai greitu laiku.

 11. jole jole rašo:

  Pritariu V.Gapšio siūlymams.

 12. Ne darbietis Ne darbietis rašo:

  Ar tik nebus cia visi komentarai is vieno ip. :D D Tikra argumentuotų lavina ..

 13. as as rašo:

  Manau, kad labai teisingi darbiečių siūlymai.

 14. algis algis rašo:

  Gaila, kad valdantieji nenori išgirsti Darbo partijos siūlymų.

 15. Runkelis Runkelis rašo:

  Jie isgelbes lietuva, nes turi ekonomikos plana ir uspaskicha, o konservatoriai kvaili ir juos nusvilpia zmones

 16. a a rašo:

  Nemanau, kad valdantieji svarstys darbiečių pasiūlymus. Jiems ne tai rūpi. Didžiausias rūpestis – savo pačių gerovė, o ant Lietuvos ir tautos jie padėję…

 17. algis algis rašo:

  Baikit juokus. Kubilius per atostogas turi ilsėtis. Anais metais, kai Lietuvą nusiaubė uraganai, Andriukas sėkmingai važinėjosi dviratuku. Tai jeigu jam neįdomu tautos nelaimės, kaip jis gali reaguot į kažkokio baltarusio nasėkmę?

 18. donis donis rašo:

  Neįdomu konservatoriams nei alternatyvūs, nei atsinaujinantys energijos šaltiniai. Reikia manyt, kad jie gauna didesnę naudą iš tautos skurdinimo.

 19. eglė eglė rašo:

  Šaunuoliai darbiečiai. Neatleiskit vadžių. Kad ir priešinsis konservatoriai su savo klapčiukais, bet jūs spauskit juos. Gal ir prabus plėšrūnų sąžinė.

 20. R.R. R.R. rašo:

  V.Gapšys vienas šauniausių, protingiausių ir aktyviausių Seimo narių. Jo siūlymai labai geri, tik gaila, kad valdantiesiems tai neįdomu.

 21. Lyra Lyra rašo:

  vis skolinamės ir skolinamės… Darbo partija siūlė ekonomikos skatinimo priemonių paketą. Kad ir pavėluotai, valdančiajai koalicijai reikėtų jį būtinai priimti.O tai bus visai riesta

 22. edvis edvis rašo:

  pritariu V.Gapšio nuomonei, kad už politinių pažadų netesėjimą turi būti politinė atsakomybė.

 23. .... .... rašo:

  darbiečiai seniai siūlė pertvarkyti šilumos ūkį, daugiau naudoti atsinaujinančių energijos šaltinių….deja, reikiamų sprendimų nepriimta.

 24. Juozas Juozas rašo:

  Komentatoriai,baikit atidirbinėti už gapšioko pinigus.Juokas ima…
  Pertvarkyti šilumos ūkį-konkretizuokit, o netauzykit kaip komsomolcų
  sekretoriai ir nerašykit direktyvų:išspręsti,pertvarkyti,užtikrinti,etc.
  Jei, neduok Dieve,jūs su svarščiku nusipirksit liumpenų balsus ir prisig-
  lausit prie valdžiukės,tuojau gapšiokas ims cypauti-viskas taip sugriauta,
  kad nieko negalim nuveikti.Pripažįstu-sabotuoti ir,be abejo,vogti jūsų
  “kadrai”-vieni geriausių.
  Nemanau,kad jūs su svarščiku galite ką nors pozityvaus nuveikti.

 25. TO Juozas TO Juozas rašo:

  Įdomu už kieno piningus pats čia taip aktyviai rašai,neatsibosta tau ant Gapšio ir Darbo partijos varyt,itariu pats sėdi Kirkilo mėšle iki ausų ikrites tai ir nebeturi kur dingti.

 26. MIGLE MIGLE rašo:

  PALAIKAU DARBO PARTIJĄ,NEPASIDUOKIT,JŪS ŽMONĖMS REIKALINGI.

 27. ingrida ingrida rašo:

  jei žmonės pagaliau suprastų už ką per rinkimus balsuoja, tai nereikėtų verkti, kad bloga socialinė padėtis. Leiskit protingiems valdyti Lietuvą, ar dar negana tos Kubiliaus šaikos.Po tokio viešo nušvilpimo normalus politikas pats turėtų atsistatydinti. Gėda, bet dėl to mes patys rinkėjai kalti.

 28. JORĖ JORĖ rašo:

  NEBESPANK JUOZULI,DARBIEČIAI ŠAUNUOLIAI IR TU,TURBŪT IŠ PAVYDO ČIA RAŠIN ĖJI

 29. Python Python rašo:

  DP rinkimus jau pradėjo? :) kiekvieną kartą tas pats būna :) tik juokingai atrodo veido portale šitie komentarai :D

 30. Daiva Daiva rašo:

  Labai protingi Gapšio siūlymai, sėkmės juos įgyvendinant

 31. Onutė Onutė rašo:

  Gapšiui sėkmės įgyvendinant numatytus projektus prasidedančioje rudeninėje sesijoje

 32. Tauras Tauras rašo:

  Šiaip tai visada reikia dirbti nuosekliai ir sistemingai, o valdantieji atrodo rūpinasi tik šia diena.

 33. vilius vilius rašo:

  Neatsakingai ministrai peni pažadais: sumažės dujų kaina, surinks milijoną iš šešėlio, krizė baigėsi ir t.t. Teisus Gapšys sakydamas, kad turi būti politinė atsakomybė

 34. bronius bronius rašo:

  Atrodo , kad Darbo partija raupsuotoji, vyriausybė, kaip ežiai atstatė spyglius prieš jos pasiūlytą ekonomikos skatinimo priemonių paketą.Bet, brangieji, paminkit savo nesveiką orumą ir įsiklausykit į siūlymus, o jų yra tikrai gerų.

 35. oho oho rašo:

  Geras pasiūlymas, kad panaikint PVM tarifą šildymui, gaila, kad valdantieji tokio sprendimo nepatvirtina.

 36. Vytas Vytas rašo:

  Žadėjo valdantieji daug ką tam tarpe ir pigesnes dujas, bet tikriausiai pirkti pigiau manė,o gyventojams, tai niekas taip ir neatpinga.

 37. psixas psixas rašo:

  Praskolins Lietuvėlę, kaip ir visa kita: kolūkius išdraskė, fabrikus iš pardavė, liko tik žmones parduoti ir konservatoriai turbūt būtų pasiekę savo tikslą.

 38. darius darius rašo:

  Nepasitenkinimo banga ritasi per pasaulį ir neramu darosi kaip sureaguos žmonės gavę sąskaitas už šilumą. Kainos kyla, bet pensijos ir atlyginimai ne. Ar vyriausybė nesėdi ant parako statinės, ar ne laikas vyriausybei, Seimui, prezidentei pradėti dirbti konstruktyviai, o ne galvas kapoti.

 39. bus matyt bus matyt rašo:

  Įdomu ar Lietuviai tokie kantrūs ar visiškai viskuo nusivylę, nes kaip suprasti, kodėl nesiima jokių savo gynimosi priemonių, o tyliai velka jiems užkrautą mokesčių naštą?

 40. Irma Irma rašo:

  Manau valdantieji dabar darys viską, kad tik įtikti rinkėjams prieš ateinančius rinkimus ir jiems visiškai bus nesvarbu ar prasiskolino 34proc ar 50proc, svarbu šilta jų kėdė.

 41. Kelmutis Kelmutis rašo:

  Na jau tokia nesąmonė ir betvarkė tuose valdančiųjų sprendimuose.

 42. Sima Sima rašo:

  Linkiu įgyvendinti darbiečiams užsibrėžtus tikslus

 43. Gintarė Gintarė rašo:

  Pas mus šildymo kainos nerealios, Gapšiui linkiu tik sėkmės, tokie projektai pakeitimai labai reikalingi

 44. Roma Roma rašo:

  Vytautas puikus politikas, linkiu produktyvaus darbo rudeninėje sesijoje

 45. Kelmutis Kelmutis rašo:

  Tarp kitko, viskas eitųsi skalndžiau, jei valdantieji įsiklausytų į Darbo partijos siūlymus.

 46. Krienas Krienas rašo:

  Iš dabartinių valdančiųjų sprendimų marazmas gaunasi. Teoretikai, kad juos kur.

 47. Kelmutis Kelmutis rašo:

  Baisu darosi kai tokie Valstybę valdo.

 48. Kaupas Kaupas rašo:

  Nejau jie ir toliau tokiais metodais gaivins ekonomiką? Jei taip, tada šakės.

 49. taip... taip... rašo:

  jei del nemoksiskos esamos valdziop politikos Lietuva “Evakuosis ” tokiais tempais, greitai nebebus del ko stengtis gaivint ekonomika ar skatinti versla….

 50. Berta Berta rašo:

  Valdantiesiems ne onoras priimti Darbo partijos siulymus, geriau, jau jie nieko nedarys.

 51. Petras Petras rašo:

  Konservatoriai nieko nedarys ir viskas bus, kaip buve…Atiduos zmones paskutinius pinigelius uz sildyma

 52. Monika Monika rašo:

  Zmonems lengviau butu, jei sumazetu kainos

 53. Berta Berta rašo:

  Pritariu sio straipsnio mintims

 54. Linas Linas rašo:

  Konservatoriai ruosiasi rinkimams, tai gal pazades ka zmonems ir del sildymo kainos mazinimo

 55. Laurynas Laurynas rašo:

  Zmones laukia pagalbos per istatymu pataisas. Ta turetu ir daryti naujoje sesijoje

 56. Laima Laima rašo:

  Stebiuosi jaunojo politiko Gapsio uzsidegimu ir energija dirbti zmonems. Sekmes jam

 57. uka uka rašo:

  Labai gaila kad Lietuvos ekonomika rimtai domisi tik opozicija.Valdantiesiems dzin kad patarimai rimti ir verti dėmesio.Jie nenori suprasti kad yra kažkas protingesni už juos. Todėl manau kad jau būtų pats laikas koncervatoriams susimąstyti ir pakeisti savo taktiką. Darbo partijos nuomonė daugelyje klausimų yra teisinga tik kaip priversti “durnių” tuom patikėti.

 58. as as rašo:

  Palaikau V.Gapsi

 59. linute linute rašo:

  DP visada rupinasi eiliniais zmonemis, nes daugiau niekas to ir nedaro, valdantieji bando issunkt paskuti kraujo lasa

 60. algima algima rašo:

  Bijau sildymo sezono, tikiuosi kazkas pasikeis

 61. siga siga rašo:

  Opozicija jau seniai siulo daugybe pataisu ir pasiulymu, deja musu valdantieji neatsizvelgia i juos

 62. zara zara rašo:

  Daugybe nesamoningu sprendimu prieme valdantieji, ir reiktu pakeisti, kad mes paprasti zmones galetume pradeti gyventi o ne tik egzistuoti

 63. Morgentau Morgentau rašo:

  Šildymo kainos bus katastrofiškos daugumai, bet valdžiai kas – teeina ubagaut.

 64. kakdukas kakdukas rašo:

  Dabar ne šildymo sezonas, o intrigos Ignalinos AE DIDIESIEMS “ENERGETIKAMAS RŪPI.

 65. Sausas pagalys Sausas pagalys rašo:

  Valdžiažmogiai imkit mane ir kūrenkit nepribaiginėkit tautos nerealiomis dujų kainomis

 66. Gazas Gazas rašo:

  Energetikos ministras žadėjo į vietą pastatyt gazpromą, kad dujos būtų pigesnės, bet bėda dėl pabrangusio maisto brangsta net nuosavo pilvo dujos, gazpromas toli, žiema ant nosies.

 67. Juozui Juozui rašo:

  Gerbiamiausisai kokiai politjėgai atstovauji.

 68. Dabar pinigus deginam Dabar pinigus deginam rašo:

  Dabar pinigus deginam

 69. Kur Juozas Kur Juozas rašo:

  Juozai grįžk diskutuoti

 70. Kai viršų ima godumas Kai viršų ima godumas rašo:

  Kai viršų ima godumas gali padėti tik griežtas šilumos ūkio įstatymas

 71. Vistiek Vistiek rašo:

  Visi mokės daugiau, nes taip reikia tarpininkams ir šilumininkai neliks nuošaly

 72. tamtamas tamtamas rašo:

  Šviesa tunelio gale – iki rinkimų 1 metai

 73. Liūdna Liūdna rašo:

  Juozas negrįžo padiskutuoti už ką rašo

 74. Svarscikas Svarscikas rašo:

  Taip taip, ekonomikos pagrindas – tai pigios dujos, pigus sildymas,mazesni mokesciai. Banalus skiedalai einantys per visus 20 metu. Neduok Die sitas demagogas su savo partija sudarys vyriausybe ..

 75. Romka Romka rašo:

  Visiškai pritariu kad už politinių pažadų netesėjimą turi būti politinė atsakomybė.

 76. simux simux rašo:

  Nėra nei ko diskutuot juk darbiečiai su opozicija visad turi gerų pasiūlymų tik gaila kad jų niekas nepaiso. Ir nepaisys kol jie bus opozicijos.

 77. Juozas Juozas rašo:

  Darbo partijos teigimas, kad Lietuvos ekonomiką išgelbės verslas, nėra naujas teiginys. Tą jau trimitavo visos ateinančios į valdžią partijos, jau prieš dvidešimt su viršum metu. Tačiau būdamos valdžioje kažkaip visos apie tai užmiršta – lieka tušios kalbos ir dejuones, kad pinigu nėra. Pinigu nėra? – Tai kur dingo tie milijardai gauti iš Europos sajungos, o dar kiek pasiskolinta? Teisingai daro ,,darbiečiai” dar kartą primindami apie verslą

 78. augis augis rašo:

  Vytautas čia tai lietuvos ateitis, toks jaunas o jau kietas politikas, šaunu kad DP lyderis moka pasirinkt jaunus politikus. Va tokie žmonės ir gali ištraukt tautą iš skurdo

 79. Vilius Vilius rašo:

  Nei velnio valdantiesiems nesvarbu nuo ko tauta skursta, svarbu kad jie šiltai sėdi ir nekreipia dėmesio į kai kurios pvz Vytautą kuris turi protingų patarimų

 80. Juozas Juozas rašo:

  Vėl keldami, valdantiesiems, interpeliacijos klausimą, …,, už jų politinių pažadų netesėjimą”, o kada jie juos tesėjo?, turi būti kažkoks kitas sprendimas. Dabartiniai valdantieji Seime turi pusę ir dar jiems prijaučiančių, todėl su interpeliacijos tikrai nieko neišeis.

 81. Juozas Juozas rašo:

  Tikrai, šilumos sezonas nebe už kalnų, o kainos pasiutiškai auga, darosi jau ir dabar nejauku, – valdžia kaip ir visada ,,naujais makaronais” liaudį maitina Kagi, tegyvuoja konservatoriai….tautos gynejai.

 82. Morta Morta rašo:

  Kaip smagu, kad toks jaunas ir protingas žmogus napalieka Lietuvos, stengiasi tautos labui bei domisi gyventojų problemom. Sėkmės jam darbuose bei polirikoje.

 83. vilmute vilmute rašo:

  Žaviuosi Gapšiu – toks jaunas, o taip toli pažengęs politikoje. Senbūviai turėtų tikrai jam pavydėt – šaunuolis.

 84. vilnietė vilnietė rašo:

  Darbiečiai geriausi, sąžiningiausi ir drąsiausi – sėkmės politikoje, inkit kuo greičiau valdžią į savo rankas.

 85. Rinkėja Rinkėja rašo:

  Gerai būtų, kad kuo daugiau tokių jaunų ir protingų politikų, kaip VYTAUTAS GAPŠYS, būtų Seime, bet tik būtinai – protingų ir išsilavinusių !!!

 86. Juozas Juozas rašo:

  Skolintys piningus ir gyventi ateinančių kartų sąskaita, nemanau,kad tai tikrai gera išeitis. Kiek yra žinoma, po skolų reikai laukti ir anstolių. Dabartine valdžia ir veda kaip tik į ten, t.y. pilną Lietuvos ekonomikos praskolinimą ir krachą

 87. Juozas+ Juozas+ rašo:

  ,,ištraukti milijardą iš šešėlio”- tai kam reikia girtis jei nesugebama? O kodėl neištraukiama?- man atrodo ne tik nesugebama, bet svarbiausia, nenorima -kažkam dar geriau,kad tie milijardai ten vartosi- neprapuls. Geriausi išeitis – pasiskolinti ir lengviau ir patogiau.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...