2010 Gegužės 27

Egzaminų sesija

Prieš brandos egzaminus policininkai budės internete

veidas.lt

Valstybinių brandos egzaminų sesijos metu policija stebės situaciją ir kaups bet kokią informaciją apie bandymus pardavinėti egzaminų užduotis.

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas, susitikęs su Nacionalinio egzaminų centro direktoriumi Sauliumi Zybartu patikino, kad policijos pareigūnai pilnai pasirengę užkirsti kelią galimoms nusikalstamoms veikoms. „Kiekvienais metais atsiranda abiturientų, kurie viliasi paskutinę naktį prieš brandos egzaminą gauti užduotis,“ – teigia S. Zybartas. – „Egzaminų užduotys rengiamos ir administruojamos griežtai vadovaujantis valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatomis, todėl egzaminų išvakarėse neverta tikėtis rasti tikrąsias užduotis nei virtualioje erdvėje, nei kituose šaltiniuose.“

Už paslapties paviešinimą gresia baudžiamoji atsakomybė. Tiek bandantys egzaminų užduotis parduoti ar kitaip platinti, tiek bandantys jas įsigyti ar gauti asmenys gali būti baudžiami bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Policijos generalinis komisaras V. Telyčėnas patikino, kad policijos pareigūnai pasirengę imtis visų būtinų priemonių, kad nebūtų apgaudinėjami Lietuvos gyventojai, o tariamos egzaminų užduotys nebūtų pardavinėjamos. Egzaminų metu policijos pareigūnai prie mokyklų ir jaunimo susibūrimo vietose sustiprins viešosios tvarkos kontrolę, domėsis jaunuolių užsiimama veikla. Prieš kiekvieną egzaminą Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai budės naktimis ir stebės interneto erdvę, pareigūnai stebės virtualią erdvę ir bandys užkirsti kelią galimoms nusikalstamoms veikoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...