2012 Rugpjūčio 07

Kazys Starkevičius

Ką valgo ministras?

veidas.lt


VEIDAS: Teoriškai visi prekybos vietas pasiekiantys maisto produktai yra saugūs vartoti. Tačiau stipriai skiriasi jų maistinė vertė, kokybė, maisto priedų juose kiekis. Kokiais pagrindiniais kriterijais Jūs vadovaujatės rinkdamas maistą savo šeimai?
K.S.: Maistu mes beveik apsirūpiname patys, perkame nedaug. Užsiauginame visas pagrindines daržoves – šią tradiciją pradėjo dar mūsų seneliai. Dalį užsikonservuojame, turime gerą rūsį, kuriame puikiai išsilaiko ir daržovės, ir obuoliai. Ankstyvųjų obuolių turime jau dabar. Be to, sūnus augina kukurūzus, po poros savaičių jau imsime derlių, dalį burbuolių užšaldysime.
Kiaušinių taip pat turime savų, dar šiek tiek net parduodame, auginame ir kiaulių, kartais užsiauginame kalakutų, žąsų. Tiesa, karvių nelaikome, tad pieno perkamės iš kaimynės. Nusipirkti pieno produktų, sviesto nuvykstame į ūkininkų turgelį prie Kauno pilies.

VEIDAS: Taigi maisto prekybos centruose, priešingai nei dauguma lietuvių, perkate nedaug. Ar todėl, kad juose nebeliko natūralių ir kokybiškų produktų?
K.S.: Na kodėl, nusiperkame vaisių, kurie Lietuvoje neauga – bananų, apelsinų, nors kaip rodo praktika, geriausia vartoti savo regiono vaisius ir maistą. O apskritai nieko bijoti nereikia, mes Lietuvoje valgome tikrai sveiką maistą. Būna, kad lietuviai, nuvažiavę į Lenkiją, džiaugiasi pigiai apsipirkę. Bet visada reikia žiūrėti, ką perki. Jei dešrelių kilogramo kaina tesiekia penkis litus, negali būti, kad jose yra tikros mėsos.
Visiems miestiečiams, kurie nori ir sutaupyti, ir šviežių bei sveikų daržovių turėti, patarčiau sukišti rankas į žemę, užsiauginti bent dalį gėrybių patiems. Juk daugelis turi sodybas kaimuose, sodus, bet sklypai yra arba apleisti, arba veja apsodinti. Siūlau ir balkonus panaudoti – agurkais ir pomidorais galite visą šeimą aprūpinti.

VEIDAS: Jūsų žiniomis, kokie konkretūs maisto produktai Lietuvoje yra natūraliausi bei kokybiškiausi?
K.S.: Manau, Lietuvoje yra labai geros kokybės pieno produktai, sviestas. Bet vėlgi reikia ne riebalų mišinį pirkti, o tikrą sviestą, būtinai žiūrėti į sudėtį.

VEIDAS: Paminėkite kelis maisto produktus, kurių sau asmeniškai niekada nepirktumėte?
K.S.: Patarčiau nepirkti pigiausių produktų, tarkime, jau minėtų dešrelių. Taip pat tokio maisto, kuriame daug konservantų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...