2010 Spalio 25

Prokuratūra

K.Betingį teismas grąžino į Kauno apygardos prokuratūros vadovo postą

veidas.lt

Kęstutis Betingis turi būti grąžintas į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro postą, pirmadienį paskelbė teismas, panaikinęs generalinio prokuroro sprendimą jį pažeminti pareigose.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nustatė, kad pedofilijos skandalo įkarštyje K.Betingį pažeminęs buvęs laikinasis prokuratūros vadovas Raimondas Petrauskas nesilaikė teisės aktuose numatytos tvarkos.

Teisėjas Gintaras Dzedulionis sakė, kad sprendimas vykdytinas nedelsiant, todėl K.Betingis jau artimiausiu metu gali grįžti į pareigas.

Ši nutartis gali būti apskųsta Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

R.Petrauskas K.Betingį pareigose pažemino birželio 9-ąją dieną, motyvuodamas tarnybinio patikrinimo išvadomis ir galimu etikos pažeidimu.

Tačiau teisėjas pirmadienį pabrėžė, kad dėl etikos pažeidimo turi spręsti Prokurorų etikos komisija – jos išvada pateikta nebuvo, o R.Petrauskas savavališkai priėmė sprendimą skirti nuobaudą.

Teisėjas taip pat pažymėjo, kad komisija, vertinusi K.Betingio veiksmus, neįžvelgė kokių nors pažeidimų – buvo nustatytas tik galimas jo etikos pažeidimas.

Anot G.Dzedulionio, nei išanalizavus komisijos išvadą, nei apklausus R.Petrauską, nepaaiškėjo, kokiais konkrečiais veiksmais galėjo būti pažeista prokuroro etika. Pasak teisėjo, R.Petrauskas tik abstrakčiai paaiškino, ką neetiško padarė K.Betingis.

“Tokia formuluote įrodyti asmens kaltę galimybės nėra”, – kalbėjo teisėjas.

Kurį laiką laikinai Generalinei prokuratūrai vadovavęs R.Petrauskas teisme yra pripažinęs, kad K.Betingį pareigose pažemino siekdamas sustabdyti puolimą prieš prokuratūrą, kuri itin daug kritikos sulaukė per Kauno pedofilijos skandalą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Anonimas Anonimas rašo:

  O nuteistas “Agurkas” dar bemaž 20 parų išbus laisvėje!!! Kodėl mokesčių mokėtojai turi išlaikyti tokius teismus ir tokią prokuratūrą? Kuo,šiuo atžvilgiu,Lietuva skiriasi nuo Somalilendo ar Puntlando?

 2. nera teisybes nera teisybes rašo:

  kvaila ir baisi situacija, ka cia bepridursi. Jei Lietuvoje butu teisesauga, dabar jau turetume pedofilu tinklo apytiksli vaizda aukstuose sluoksniuose. Bet dabar vyksta priesingi procesai, sugrazinami savo darbo nedirbantys pareigunai. Cia juk Lietuva. Jei tylesim, bus dar blogiau.

 3. lietuvis lietuvis rašo:

  toki vadova seniai reikejo ismest,o ne priimt,bet musu valstybes vadovai daro kitaip


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...