2010 Gegužės 04

Prokuratūra

Prokuratūros vadovas pradėjo administracinį pertvarkymą

veidas.lt

Šią savaitę einančio generalinio prokuroro pareigas Raimondo Petrausko sprendimu intensyvų darbą pradeda darbo grupė, kuriai iki gegužės 17 d. pavesta įgyvendinti teritorinių prokuratūrų reorganizacijos projektą.

Pasak R. Petrausko, pirmas prokuratūros struktūrinės reformos žingsnis – sujungti 5 didžiųjų Lietuvos miestų ir rajonų apylinkių prokuratūras. Tokiu būdu siekiama sustiprinti ikiteisminio tyrimo grandį, vietos lygmeniu efektyviau taikyti prokurorų specializaciją, tolygiau paskirstyti pareigūnams tenkantį darbo krūvį.

Pertvarkymai prokuratūroje pradėti kartu su už Europos Sąjungos pinigus kuriama galimybių studija, nurodančia gaires, kaip sistemingai ir nuosekliai įgyvendinti prokuratūros, kaip viešojo administravimo subjekto, struktūros reformą, kaip patobulinti dokumentų, personalo, turimų materialinių ir finansinių išteklių valdymą ir pagerinti vidaus administravimą.
„Tarnybinių patikrinimų rezultatai rodo, jog dalis klaidų yra netyčinio pobūdžio, kyla iš pareigūnų kompetencijos stokos, todėl vien nuobaudų nepakanka. Būtina sukurti efektyvų kvalifikacijos kėlimo mechanizmą“, – savo sprendimą komentavo einantis generalinio prokuroro pareigas R. Petrauskas.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. zigmas zigmas rašo:

    Susidaro vaizdas, kad LR Prokuratūra verčiama dirbti ne pagal įstatymo raidę, o taip kaip reikia …


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...