2011 Vasario 27

Libija

JT Saugumo Taryba paskelbė sankcijas Kadhafi

veidas.lt

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba šeštadienį vienbalsiai nurodė taikyti kelionių draudimą ir sąskaitų įšaldymą Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) režimui, taip pat – pradėti tyrimą dėl nusikaltimų žmoniškumui, kuriuos, kaip manoma, įvykdė Libijos lyderis.

15 narių Tarybos balsavimu, kuris įvyko šeštadienio vakaro posėdyje, taip pat buvo paraginta nedelsiant pradėti taikyti Libijai ginklų embargą.

Taryba vėl pareikalavo tuojau pat nutraukti smurtą, kuris, pasak jos, buvo kurstomas “iš paties aukščiausio” Libijos lyderių lygio. JT nurodo, kad Libijoje per išpuolius, dėl kurių kaltinami M.Kadhafi šalininkai, žuvo daugiau kaip tūkstantis žmonių.

Kelionių draudimas ir sąskaitų įšaldymas, numatyti 1970-ojoje rezoliucijoje, taikomi 68 metų M.Kadhafi, keturiems jo sūnums ir dukteriai Aishai (Aišai), aukščiausiems gynybos ir žvalgybos pareigūnams, kaltinamiems prisidėjus prie kraujo liejimo.

16 pavardžių, esančių sankcijų sąraše, per derybas buvo atrinktos iš pradinių 22. Diplomatai sakė, kad tokio žingsnio tikslas buvo paskatinti aukštus režimo pareigūnus atsisukti prieš M.Kadhafi.

Dėl kraujo liejimo Libijoje buvo kreiptasi į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą, nes, pasak JT Saugumo Tarybos, “plačiai paplitę ir sisteminiai išpuoliai prieš civilius gyventojus, šiuo metu vykstantys (Libijoje), gali prilygti nusikaltimams žmoniškumui”.

Pagal naująją rezoliuciją, bet koks ginklų pardavimas Libijai privalo būti tučtuojau nutrauktas. Rezoliucijoje Libija taip pat raginama įsileisti humanitarinius krovinius ir saugoti užsieniečius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...