2012 Vasario 23

Jono Meko vizualiųjų menų centre šiandien pristatomas vienas pirmųjų graffiti fotokatalogų

veidas.lt


Šiandien, 19 val., Jono Meko vizualiųjų menų centre (Gynėjų g. 14, Vilnius) įvyks vieno pirmųjų graffiti fotokatalogų Lietuvoje pristatymas. Katalogą išleido praėjusių metų lapkritį duris Vilniuje užvėrusi ir savo veiklą į Kauną kelianti „Fluxus Ministerija“.
„Fluxus Ministerijos“ projekto globėjo Artūro Zuoko teigimu graffiti gatvės meną reikia geriau pažinti, o paprasčiausios terlionės ant sienų, piktinančios gyventojus ir miestų tarnybas, klaidingai pavadinamos graffiti.
„Diskusijos, kur ir kaip galima piešti, tampa konfliktų priežastimi. Miestas nėra sterili ligoninės operacinė, todėl tinkamoje vietoje ir netikėtas graffiti piešinys ar gatvės užrašas mums primena, kad gyvename erdvėje, kur savo pareiškimą miestui bei pasauliui galima pateikti ir tokiu originaliu būdu“ – teigė Vilniaus meras A.Zuokas. Tiesa, pridurdamas, jog geriau tokios meno formos būtų suderintos su miesto valdžia.
Kaip teigė „Fluxus Ministerijos“ projekto vadovas Edgaras Stanišauskas, „Fluxus Ministerijoje“ savo kūrybai vietą rado įvairiausi menininkai – tarp jų ir graffiti piešėjai. „Viskas prasidėjo nuo grafitti vasaros stovyklos, vykusios „Fluxus Ministerijoje“. Mes norėjome išpildyti visas pastato erdves, o graffiti menininkams trūko erdvių, kuriose jie galėtų legaliai atskleisti savo meną. Vėliau nutarėme visus darbus sudėti į vieną vietą, taip atsirado šis fotokatalogas“, – teigė E.Stanišauskas.
Šviežiai išleistame kataloge galima rasti per šimtą penkiasdešimt graffiti menininkų darbų – legaliai pieštų tiek „Fluxus Ministerijoje“, tiek kitose Lietuvos vietose. Visus darbus užfiksavo fotografai Akvilė Balsytė ir Dominykas Jonaitis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...