2011 Birželio 23

Joninių linksmybės

veidas.lt

"Moters savaitgalio" archyvas

Birželio 23 d 18.30 Širvintų r. esantis Kernavės kultūrinis rezervatas visus kviečia į tradicinę “Rasos” (Joninių) šventę. Kalendorinė trumpiausios nakties – Vasaros saulėgrįžos šventė čia pasitinkama su senosiomis apeigomis: šventės metu kūrenami laužai, pinami ir plukdomi vainikai, ieškoma paparčio žiedo, buriama, šokama, dainuojama. Renginys baigiasi ryte, tekančios saulės sutikimu.

Vilniečiai “Rasos” (Joninių) šventę kasmet kviečiami švęsti į Verkių rūmų parką, kur taip pat kupoliaujama, buriama iš žolynų, palydima vakaro Saulė, prie šventinio laužo šokama ir dainuojama, o sutemus uždegami ugnies ratai, Nerimi plukdomi vainikai. Ankstų rytą čia prausiamasi ryto rasa, maudomasi, dainomis pasitinkama patekanti Saulė.  Daugiau informacijos: www.pavilniai-verkiai.lt

Visi Jonai, Jonės ir Janinos ypač kviečiami atvykti ir į šventės sostinę Jonavą. Siautulingas šventimas vyks mieto Joninių slėnyje. Pradžia 18 val.

Trumpiausios metų nakties šventės vyks kiekviename rajone, kaime ar miestelyje. Jų programų ieškote savo rajonų interneto svetainėse, seniūnijose, vietos spaudoje.

“Moters savaitgalis”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...