2011 Birželio 17

JAV: Zawahiri laukia Bin Ladeno lemtis

veidas.lt

"Veido" archyvas

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pareiškė, kad naujasis tarptautinio kovotojų tinklo “al Qaeda” vadeiva Aymanas al Zawahiri (Aimanas Zavahiris) tėra blanki Osamos bin Ladeno kopija, ir įspėjo egiptietį, kad jo laukia toks pat lemtis, kokia ištiko jo pirmtaką.

Amerikiečių pareigūnai 59 metų A. al Zawahiri, kuris ilgą laiką buvo antrasis pagal rangą asmuo tinkle “al Qaeda”, apibūdino kaip “atitrūkusį nuo gyvenimo generolą”, neturintį kovinės patirties. Pasak jų, naujajam lyderiui ne tik stinga charizmos bei vadovavimo patirties, jis taip pat yra nesutarimus kurstanti figūra, galinti iš vidaus suskaldyti “al Qaeda”.

JAV aukščiausio rango karinis pareigūnas admirolas Mike’as Mullenas (Maikas Malenas) įspėjo A. al Zawahiri, kad su juos bus pasielgta taip pat, kaip su O. bin Ladenu, kurį amerikiečių komandosai nukovė jo slėptuvėje Pakistane gegužės 2 dieną per nakties metu surengtą reidą.

“Mūsų tikslas buvo sučiupti ir nukauti – Bin Ladeną nukauti pavyko, žinoma, padarysime tą patį ir su Zawahiri”, – sakė M. Mullenas, kuris yra JAV Štabų vadų komiteto pirmininkas.

JAV gynybos sekretorius Robertas Gatesas (Robertas Geitsas) per atsisveikinimo spaudos konferenciją Pentagone neslėpė paniekos A. al Zawahiri, tačiau įspėjo, kad žinia apie jo paskyrimą “al Qaeda” vadovu turėtų priminti apie nuolatinę šio teroristų tinklo grėsmę.

“Pirmiausia manau, jog turime suprasti, kad ši “al Qaeda” žinia primena mums, kad nors patyrė didžiulę netektį… “al Qaeda” siekia įamžinti save, rasti asmenis, galinčius pakeisti tuos, kurie buvo nukauti, ir tebėra atsidavusi darbotvarkei, kurią jai parengė Bin Ladenas”, – sakė jis.

Pajuokavęs, kad “veikiausiai sunku skaičiuoti balsus, kai tūnai urve”, R. Gatesas sakė, kad A. al Zawahiri teks susidurti su “tam tikrais iššūkiais”.

“Bin Ladenas buvo “al Qaeda” lyderis nuo pat jos atsiradimo, – sakė gynybos sekretorius. – Tose konkrečiose sąlygose jis turėjo ypatingą charizmą, kurios, mano nuomone, Zawahiri neturi. Galvoju, kad Bin Ladenas kur kas aktyviau dalyvavo operacijose nei Zawahiri”.

Žinia, kad A. al Zawahiri tapo naujuoju “al Qaeda” vadovus, buvo paskelbta ketvirtadienį.

JAV federalinis tyrimų biuras mano, kad A. al Zawahiri yra susijęs su Amerikos ambasadų sprogdinimu Kenijoje ir Tanzanijoje 1998 metais, kurių aukomis tapo daugiau nei 200 žmonių.

Už informaciją apie tai, kur yra šis islamistų kovotojų lyderis, JAV yra pasiūliusi 25 mln. dolerių atlygį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...