2015 Sausio 24

JAV tiesia ranką Kubai

veidas.lt

Sausio 21 d. JAV diplomatams atvykus į Havaną, uoste buvo prisišvartavęs Rusijos karo laivas „Viktor Leonov“, užsiimantis radijo žvalgyba.

Žinoma, kad Kremliui svarbu paklausyti, apie ką šnekasi kubiečiai su amerikiečiais, o pastariesiems svarbu, jog rusai nieko neišgirstų.

Pernai gruodį JAV ir Kuba paskelbė atkuriančios diplomatinius santykius, gruodžio 17 d. JAV prezidentas Barackas Obama ir Kubos vadovas Raulis Castro kartu pašnekėjo per televiziją.

Tačiau jau pusę amžiaus trunkanti Kubos ekonominė blokada, kurią taiko JAV, imta lengvinti labai pamažu. JAV bankai galės Kuboje atidaryti korespondentines sąskaitas, palengvės asmenų atsiskaitymai, vykstantys tarp JAV ir Kubos.

Kuba – skurdi šalis, bet, matyt, ne vien todėl, kad, įvairiais skaičiavimais, JAV blokada padarė salai per 100 mlrd. JAV dolerių nuostolių. Socialistinė santvarka nelepina kubiečių – vidutinė mėnesinė alga saloje tesiekia vos dvidešimt dolerių.

Kubos prekyba deficitinė: jos eksportas daugelį metų mažesnis nei importas.

Beje, didžiausia eksporto dalis (kas galėtų pagalvoti) – švietimo ir sveikatos paslaugos. Kitaip tariant, Kuba už valiutą moko ir gydo užsieniečius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...