2011 Balandžio 17

Kuba

Siūlo sutrumpinti buvimo valdžioje laiką

veidas.lt

Pirmą kartą nuo to laiko, kai jiedu su broliu daugiau kaip prieš pusę amžiaus atėjo į valdžią, Kubos valstybės tarybos pirmininkas Raulis Castro (Raulis Kastras) pasiūlė kadencijų limitus Kubos lyderiams, pripažino, kad dėl klaidų šalis liko be akivaizdaus politinio įpėdinio, ir pažadėjo atjauninti šalies politinę klasę.

Apriboti buvimo aukščiausiuose politiniuose postuose terminą dviem penkerių metų laikotarpiais jis pasiūlė šeštadienį, sakydamas kalbą per Komunistų partijos suvažiavimo atidarymą. Jis pareiškė, kad partijos vadovybę būtina atnaujinti, ir ji turi sugebėti pati save rimtai pakritikuoti.

Tai reikštų, kad beveik neįmanoma tikėtis Castro politinės dinastijos, kuri Kuboje dominavo nuo pat 1959-ųjų revoliucijos, pasikartojimo. Tačiau tai neturėtų didelio realaus poveikio paties Raulio ateičiai.

Šis 79 metų lyderis oficialiai valdžios įgaliojimus iš savo brolio perėmė 2008 metais – tai reiškia, kad lyderio poste galėtų dirbti mažiausiai iki 2018-ųjų. Tikslesni skaičiai priklauso nuo to, kaip bus parašytas įstatymas.

Pagrindinį dėmesį savo kalboje R.Castro skyrė planams sumažinti valstybės vaidmenį ekonomikos srityje ir skatinti privačias įmones.

Pasak jo, Kubai reikės mažiausiai penkerių metų esamai ekonomikos sistemai atnaujinti.

R.Castro pažadėjo išsaugoti nemokamą švietimą ir sveikatos apsaugą, bet pareiškė, kad valstybės išlaidos bus “racionalizuotos, o būtiniausių prekių subsidijavimas nutrauktas”.

R.Castro sakė, jog nuo praėjusio spalio, kai pirmą kartą prakalbo apie ekonomikos pokyčius, maždaug 200 tūkst. žmonių užsiregistravo kaip aptarnaujantys savo nuosavas įmones. Tai, pasak jo, du kartus daugiau nei anksčiau.

Tuo pačiu šalies vadovas pabrėžė, kad socializmas Kuboje “tvirtas”, o kaupti nuosavybę nebus leista.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...