2010 Lapkričio 18

Atsisakė posto

Fidelis Castro atsisakė partijos vadovo posto

veidas.lt

Buvęs Kubos lyderis Fidelis Castro (Fidelis Kastras) pareiškė dėl trapios sveikatos esąs priverstas perduoti Komunistų partijos vadovo įgaliojimus ir pasakė, jog tikriausiai jis jau pasitraukiąs iš paskutinio savo valdžios posto.

Kubos valstybinė žiniasklaida ketvirtadienį pranešė, jog F.Castro trečiadienį susirinkusiems studentams sakė nebesąs valdančiosios partijos generalinis sekretorius.

“Aš silpstu, todėl padariau tą, ką reikėjo, – perdaviau savo įgaliojimus. Aš negaliu dirbti tą, kam dėl savo būklės negaliu skirti visą laiką”, – pabrėžė jis.

Šalies prezidento pareigas F.Castro laikinai perdavė savo broliui Rauliui Castro (Raului Kastrui) 2006 metais – tai įvyko po chirurginės operacijos, o 2008 metais oficialiai atsistatydino iš prezidento posto.

Po to jis formaliai dar buvo vienintelės šalyje legalios Komunistų partijos vadovas.

F.Castro valdė Kubą 49 metus, per 1959 metų revoliuciją nuvertęs ankstesnę valdžią.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Na, ką, senis sensta, sensta. Ir va ta išsvajota komunistinė respublika, tinkama tik cigaretėms kontrabanda vežt iš šalies. Daugiau ten nieko gero. Na, dar ir vadinamosios “Havanos naktys”.

  Visada sakiau ir sakysiu, kad komunizmas yra gražus tik ant popieriaus, bet aplamai pasaulyje pasiteisina tik kapitalizmas, nes žmogus, nori nenori, yra ekonominis gyvulys.

  Ir, kaip prancūzai sako: Le Roi est mort, vive le Roi!

 2. Valančius Valančius rašo:

  Pagarba Fideliui.
  Vienas iš nedaugelio sakąs , kad esu silpnas ir tedirba kiti .


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...