2011 Balandžio 30

Gamtojos stichijos

JAV siautėja tornadai

veidas.lt

AP

Jungtinių Valstijų pietinį regioną smarkiai nuniokojusių tornadų aukų iki penktadienio vakaro padaugėjo iki 334, kai šalies prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) reiškė solidarumą su sielvarto apimtais amerikiečiais.

“Pasirūpinsime, kad neliktumėte užmiršti”, – B.Obama sakė Tuskalusos mieste po susitikimo su nukentėjusiais žmonėmis, kurių namai buvo sugriauti.

“Dar nesu matęs tokių sugriovimų. Tai drasko širdį”, – pridūrė prezidentas.

Vien Alabamoje trečiadienį siautėjusios audros nusinešė 238 gyvybes, pranešė Krizių valdymo agentūra. Be to, šioje valstijoje 1 730 žmonių buvo sužeisti arba paguldyti į ligonines, dar 20 paskelbti dingusiais.

Ši tornadų krizė pagal aukų skaičių buvo trečia didžiausia per JAV istoriją.

1932 metų kovo 21 dieną siautėję viesulai nusinešė 332 žmonių gyvybes, o dar didesnė nelaimė įvyko 1925 metų kovą, kai žuvo 747 žmonės.

Apie 90 tūkst. gyventojų turinčioje Tuskalusoje ištisi kvartalai buvo sulyginti su žeme.

Kad savo akimis pamatytų sugriovimų mastą, į nelaimės zoną atvykę JAV prezidentas ir jo žmona Michelle Obama (Mišel Obama) susitiko su Alabamos gubernatoriumi Robertu Bentley (Robertu Bentliu), taip pat paspaudė rankas ir apkabino nukentėjusius gyventojus.

B.Obama pažadėjo suteikti pagalbą Tuskalusai ir dešimtims kitų miestų bei miestelių JAV pietiniame regione, kuriame ši stichinė nelaimė buvo didžiausia nuo uragano “Katrina”, praslinkusio 2005 metais.

Pagal penktadienį pareigūnų paskelbtus duomenis, labiausiai nukentėjusioje Alabamos valstijoje dėl tornadų žuvo 238 žmonės, Misisipėje – 34, o Arkanzase – aštuoni. Dar 34 žmonės žuvo Tenesyje, 15 – Džordžijoje, penki – Virdžinijoje.

Gyventojai rinko daiktus iš apgriautų namų, biurų ir mokyklų; daugelyje vietų vaizdai buvo panašūs į karo arba žemės drebėjimų nuniokotas vietoves.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...