2010 Spalio 15

Gynyba

JAV nepatenkinta Europos šalimis, taupančiomis NATO sąskaita

veidas.lt

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) ketvirtadienį perspėjo, kad išlaidų gynybai mažinimas Europos šalyse, siekiančiose pažaboti biudžeto deficitą, gali pakenkti NATO.

Šiuos komentarus H.Clinton išsakė britų nacionaliniam transliuotojui BBC tuo metu, kai Londonas, kuris yra vienas iš pagrindinių Vašingtono sąjungininkų Afganistano kare, planuoja artimiausiomis dienomis paskelbti apie didelius savo gynybos išlaidų apkarpymus.

JAV valstybės sekretorė paragino NATO sąjungininkes išlaikyti sėkmingiausią “pasaulio istorijoje” gynybos aljansą ir sakė, kad visos 28 jo šalys turi atitinkamai finansuoti šią organizaciją, kad užtikrintų jos ateitį.

Paklausta, ar jai kelia nerimą gynybai skiriamų lėšų mažinimas Europoje ir konkrečiai Jungtinėje Karalystėje, H.Clinton atsakė BBC: “Taip. Priežastis – jog manau, kad turime turėti aljansą, kuriame būtų įsipareigojimas bendrai gynybai.”

“Manau, kad NATO buvo sėkmingiausias aljansas gynybos tikslams per pasaulio istoriją, tačiau tai reikia išlaikyti”, – pabrėžė ji.

“Kiekviena šalis turi gebėti padaryti atitinkamą indėlį”, – pridūrė H.Clinton, kalbėdama su BBC Briuselyje, kur ji dalyvavo Aljanso ministrų susitikime, vykusiame NATO būstinėje.

JAV diplomatijos vadovės įspėjimas nuskambėjo Londonui ruošiantis kitą savaitę paskelbti peržiūrėtą gynybos biudžetą. Didžiosios Britanijos finansų ministerija siekia 2011-2015 metais sumažinti Gynybos ministerijos biudžetą iki 10 procentų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...