- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

JAV nepatenkinta Europos šalimis, taupančiomis NATO sąskaita

Autorius: veidas.lt | 2010 10 15 @ 09:45 | Aktualijos | No Comments

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) ketvirtadienį perspėjo, kad išlaidų gynybai mažinimas Europos šalyse, siekiančiose pažaboti biudžeto deficitą, gali pakenkti NATO.

Šiuos komentarus H.Clinton išsakė britų nacionaliniam transliuotojui BBC tuo metu, kai Londonas, kuris yra vienas iš pagrindinių Vašingtono sąjungininkų Afganistano kare, planuoja artimiausiomis dienomis paskelbti apie didelius savo gynybos išlaidų apkarpymus.

JAV valstybės sekretorė paragino NATO sąjungininkes išlaikyti sėkmingiausią “pasaulio istorijoje” gynybos aljansą ir sakė, kad visos 28 jo šalys turi atitinkamai finansuoti šią organizaciją, kad užtikrintų jos ateitį.

Paklausta, ar jai kelia nerimą gynybai skiriamų lėšų mažinimas Europoje ir konkrečiai Jungtinėje Karalystėje, H.Clinton atsakė BBC: “Taip. Priežastis – jog manau, kad turime turėti aljansą, kuriame būtų įsipareigojimas bendrai gynybai.”

“Manau, kad NATO buvo sėkmingiausias aljansas gynybos tikslams per pasaulio istoriją, tačiau tai reikia išlaikyti”, – pabrėžė ji.

“Kiekviena šalis turi gebėti padaryti atitinkamą indėlį”, – pridūrė H.Clinton, kalbėdama su BBC Briuselyje, kur ji dalyvavo Aljanso ministrų susitikime, vykusiame NATO būstinėje.

JAV diplomatijos vadovės įspėjimas nuskambėjo Londonui ruošiantis kitą savaitę paskelbti peržiūrėtą gynybos biudžetą. Didžiosios Britanijos finansų ministerija siekia 2011-2015 metais sumažinti Gynybos ministerijos biudžetą iki 10 procentų.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/jav-nepatenkinta-europos-salimis-taupanciomis-nato-saskaita

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.