2010 Spalio 15

Gynyba

Lietuva vėl nuvils NATO

veidas.lt

Kitąmet Lietuvos išlaidos gynybos reikmėms bus daugiau nei dukart mažesnės, nei norėtų NATO, rodo penktadienį paviešinti duomenys.

Nepaisant Vyriausybės siūlymo didinti asignavimus Krašto apsaugos ministerijai (KAM), gynybai skiriamų lėšų dalis nuo prognozuojamo bendrojo vidaus produkto (BVP) kitąmet iš esmės nekis.

Pagal Vyriausybės patvirtintus ir penktadienį paviešintus skaičius bei dabartines prognozes, kitąmet išlaidos gynybai sudarytų 0,88 proc. BVP – šiemet prognozuojamas rodiklis 0,89 proc. Vis dėlto šie svyravimai yra “paklaidos ribose”, teigia krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Lietuva, kaip ir kitos NATO narės, yra įsipareigojusi gynybai siekti skirti 2 proc. nuo BVP, tačiau pagal šį rodiklį jau ne vienerius metus Aljanse yra viena paskutinių. 2010 metais KAM skirti asignavimai iš valstybės biudžeto siekia 850 mln. litų. Pagal Vyriausybės patvirtintą biudžeto projektą, KAM kitąmet skirta 869 mln. litų. Biudžetą dar turės patvirtinti Seimas.

“Faktas, kad mes net ir krizės sąlygomis bandome stabilizuoti biudžetą. Prieš kelis mėnesius net ir tai atrodė neįmanoma, galvojome, kad gali tekti dar pjauti”, – BNS penktadienį sakė ministrė, paklausta, kaip tokius skaičius įvertins tarptautinė bendruomenė.

Rugpjūtį KAM buvo išsakiusi pageidavimą, kad gynybai 2011 metais būtų skirtas bent 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) siekiantis finansavimas – apie 980 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...