2010 Birželio 07

Rinkimai

Jau kaista diskusijos dėl savivaldybių rinkimų

veidas.lt

Į šios savaitės Seimo darbotvarkę įtrauktas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisų projektas, kurį parlamentarams priėmus smarkiai keistųsi savivaldos rinkimų sistema. Projektui praėjusį mėnesį pritarė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Jo pirmininkas Vytautas Kurpuvesas “Veidui” sakė, kad labai tikisi, jog Seimas nepaliks šio įstatymo rudeniui. Bet jau dabar aišku, kad diskusijos dėl to, kaip 2011-ųjų pradžioje rinksime savivaldybių tarybas, bus karštos.

V.Kurpuvesas patikino, kad dėl projekto sujudo didžiosios partijos. Praėjusį ketvirtadienį į Seimą dėl artėjančių rinkimų kreipėsi Savivaldybių asociacija, vadovaujama Druskininkų mero socialdemokrato Ričardo Malinausko. Asociacijos atstovų narių suvažiavime susirūpinta dėl projekte siūlomos naujovės – savivaldybių teritorijų suskirstymo į vidaus daugiamandates rinkimų apygardas, nes jose išrinktas tarybos narys atstovautų palyginti nedaugeliui rinkėjų. Dabartines rinkimų apygardas ne tik norima suskaidyti į mažesnes, bet ir leisti kandidatuoti nepartiniams, kaip dar 2007-aisiais prieš praėjusius savivaldybių rinkimus įpareigojo Konstitucinis Teismas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas “Veidui” patvirtino, kad vis garsesni nuogąstavimai dėl vis mažiau iki rinkimų liekančio laiko pagrįsti. Z.Vaigausko nuomone, politikai turėtų paskubėti: “Sprendimas sulaužyti partijų monopolį priimtas seniai, bet laikas greitai tirpsta, ir jeigu atsiras vidaus apygardos, partijoms teks rengti nebe vieną sąrašą, tad būsimieji rinkimai iš jų pareiklaaus daug darbo”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...