2011 Kovo 06

Užsienis

Japonijos užsienio reikalų ministras atsistatydina

veidas.lt

Japonijos užsienio reikalų ministras Seiji Maehara (Seidzis Maehara), opozicijos partijoms didinant spaudimą jam dėl dovanojimo skandalo, nusprendė atsistatydinti, sekmadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Centro kairiųjų vyriausybei buvo suduotas skaudus smūgis, kai paaiškėjo, jog S.Maehara, kurį daugelis laikė galimu politiniu premjero Naoto Kano įpėdiniu, gavo auką iš vieno Japonijos gyventojo užsieniečio ir taip pažeidė šalies įstatymus.

Penktadienį S.Maehara atsiprašė už tai, kad priėmė mažiausiai 50 tūkst. jenų (1,5 tūkst. litų) iš korėjiečių kilmės moters, kurią jis sako pažįstantis nuo vaikystės.

Japonijoje, kuri Korėjos pusiasalį buvo okupavusi iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos, gyvena beveik milijonas korėjiečių, kurių daugelis yra buvusių priverstinių darbininkų vaikai ir neturi Japonijos pilietybės, nors joje pragyveno visą savo gyvenimą.

S.Maehara sakė, jog iki praėjusios savaitės nieko nežinojo apie tą auką, ir išreiškė savo troškimą likti poste, bet opozicijos partijos tęsė puolimą ir tvirtino, kad įstatymo pažeidimą reikia vertinti rimtai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...