- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Japonijos užsienio reikalų ministras atsistatydina

Autorius: veidas.lt | 2011 03 06 @ 15:05 | Užsienis | No Comments

Japonijos užsienio reikalų ministras Seiji Maehara (Seidzis Maehara), opozicijos partijoms didinant spaudimą jam dėl dovanojimo skandalo, nusprendė atsistatydinti, sekmadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Centro kairiųjų vyriausybei buvo suduotas skaudus smūgis, kai paaiškėjo, jog S.Maehara, kurį daugelis laikė galimu politiniu premjero Naoto Kano įpėdiniu, gavo auką iš vieno Japonijos gyventojo užsieniečio ir taip pažeidė šalies įstatymus.

Penktadienį S.Maehara atsiprašė už tai, kad priėmė mažiausiai 50 tūkst. jenų (1,5 tūkst. litų) iš korėjiečių kilmės moters, kurią jis sako pažįstantis nuo vaikystės.

Japonijoje, kuri Korėjos pusiasalį buvo okupavusi iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos, gyvena beveik milijonas korėjiečių, kurių daugelis yra buvusių priverstinių darbininkų vaikai ir neturi Japonijos pilietybės, nors joje pragyveno visą savo gyvenimą.

S.Maehara sakė, jog iki praėjusios savaitės nieko nežinojo apie tą auką, ir išreiškė savo troškimą likti poste, bet opozicijos partijos tęsė puolimą ir tvirtino, kad įstatymo pažeidimą reikia vertinti rimtai.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/japonijos-uzsienio-reikalu-ministras-atsistatydina

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.